Prísť o rodiča v takom mladom veku poznačí každé dieťa na celý život. V prípade prominentných potomkov však smútok znásobuje fakt, že sú vystavení očiam verejnosti. Najťažšie chvíle sa Charlottke (13) a Nelly (11) snaží čo najviac uľahčiť ich matka Ivana Gottová (43). Tá vopred avizovala, že dievčatá sa zádušnej omše za svojho zosnulého otca Karla Gotta (†80), ktorá sa v sobotu pred obedom konala na Pražskom hrade, nezúčastnia. Zrejme preto, aby sa na ne prestala obracať pozornosť verejnosti.

Nakoniec sa  dve malé dcéry, v ktorých sa ich slávny otec videl, rozhodli dôležitý sviatočný obrad nevynechať. V pražskej Katedrále svätého Víta sedeli hneď v prvej rade, vedľa mamy Ivany a nevlastných sestier Lucie a Dominiky. Zrútená Ivana Gottová mala čo robiť, aby sa udržala. Charlottka s Nelly svätú omšu, ktorú pozerali naživo diváci v Česku aj na Slovensku, zvládali statočne. Len keď vyšli z katedrály, Charlottka si zakrývala tvár, aby ju nevideli tisícky ľudí, ktorí čakali pred chrámom.

FOTO srdcervúcich chvíľ na smútočnej omši nájdete v GALÉRII.

VIP deti, ktoré prežili to isté

Podobne ako Charlottka a Nelly museli prežiť odchod svojho slávneho rodiča aj tieto prominentné deti. V čase pohrebu sa na ne sústreďovala pozornosť celého sveta a neskôr priznali, že posledná rozlúčka s jednym z rodičov sa pre nich stala nočnou morou. Pozrite si na ďalšej strane, ktoré to boli.