Nenápadná žena na materskej. V jednoduchých šľapkách a s kočíkom, ktorý nehýri logami najzvučnejších značiek. K obyčajnému životu, ktorý mnohým dáva najväčší zmysel, sa po dvoch rokoch prepracovala Petra Vajdová (33). Aj keď povestných slnečných okuliarov, bez ktorých sa žiadna hviezda nezaobíde, sa na prechádzke so synom Martinkom nevzdala. V polovici júna herečka porodila a už sa špekuluje, či sa bude ponáhľať do práce. Má na to viacero dôvodov.

Nablízku rodičom

Svoj život Petra prekopala po nešťastnom incidente, keď ju zhruba pred dvoma rokmi dopravní policajti prichytili za volantom s alkoholom v krvi. Vlani prešla protialkoholickým liečením v Kroměříži, kde sa zamilovala do pacienta Martina Hrnčiříka (43). A ten sa, pretože bol ženatý, za pár mesiacov rozviedol a so známou Slovenkou sa rýchlo zosobášili. Do Slovenského národného divadla, ktorého je Petra stále členkou, sa však nevrátila.  Pani Hrnčiříková žije dnes s českým manželom v Dunajskej Lužnej. Prenajali si tam dom, ktorý sa nachádza v privátnom areáli. V pondelok, necelé dva týž­dne po pôrode, však umelkyňa vyšla  z uličky, kde bývajú jej rodičia. Spoločnosť jej robila staršia pani, ale Petra skôr sledovala svoje dieťa v kočíku. Spoločne vošli do brány a stratili sa v komplexe, kde mladá rodina býva.

Prechádzka s Martinkom: Petra Vajdová už kočíkuje malého syna po dedine, sprevádzala ju staršia žena. Žeby svokra?
Prechádzka s Martinkom: Petra Vajdová už kočíkuje malého syna po dedine, sprevádzala ju staršia žena. Žeby svokra?
Zdroj: PALO BARTONEK

Zarábala do pôrodu

Hoci si mnohí mysleli, že tehotná Petra si mesiace užívala sladké ničnerobenie, nebolo to tak. Do rodinného rozpočtu významne prispievala aj ona. Vo vysokom štádiu tehotenstva sa zavrela do dabingového štúdia, čoho dôkazom bolo selfie s ďalším „prúseristom“,hercom Dušanom Cinkotom. Práve s ním sa po rokoch, čo strávil vo väzení, stretli pred jedným mikrofónom. Vajdová patrí k našim popredným dabingovým hercom - svoj hlas prepožičala napríklad Šeherezáde v populárnej tureckej telenovele Tisíc a jedna noc. O ponuky isto nemá núdzu a podľa našich informácií pracovala do posledného možného termínu. Dabing ju baví a už dávnejšie rozprávala o tom, že by svoje povolanie nevedela zavesiť na klinec úplne. „Mnohokrát mi napadne myšlienka začať žiť inak a od nuly. Ale nejde to. Chýbalo by mi to zo všetkého najviac, herectva sa neviem vzdať. Jednoducho to nejde,“ povedala svojho času.

Urobil s ňou zázraky: Herečke stačil rok, aby českého šoféra Martina spoznala, vydala sa za neho a porodila mu syna.
Urobil s ňou zázraky: Herečke stačil rok, aby českého šoféra Martina spoznala, vydala sa za neho a porodila mu syna.
Zdroj: Dugovičová Kristína

Na druhej strane, každé euro sa do rodinnej kasy hodí. Aj preto, že herečkin manžel sa živí poctivou prácou a nezarába majland. Už na rodnej Morave pracoval ako šofér a na Slovensku sa vraj zamestnal v prepravnej firme. Ak by sa Petra ponáhľala do práce, dobrá správa je, že by nebola jediná. Len si spomeňme na Andreu Heringhovú, ktorá sa pár dní po pôrode hrnula na Ples v opere. Či moderátorku Anetu Pariškovú, ktorej na návrat do televízie stačilo pár týždňov.

Viac aktuálnych fotografií Petry Vajdovej v galérii.

Prečítajte si tiež: