Jiřina Bohdalová (91) svojím umením rozdáva radosť už celé desaťročia. Pred divákmi sa cíti ako ryba vo vode, a je jedno, či je to na javisku v divadle pri divadelných predstaveniach či pri iných vystúpeniach alebo pred kamerou. Lenže teraz sa prevalilo niečo, čo nechcel nikto počuť. Legendárna Bohdalka priznala, že s jej kariérou  je koniec, možno nie definitívny, na pár mesiacov však určite. Od lekárov si totiž vypočula krutý verdikt. Aká je teda skutočná pravda o jej zdraví?

„Lekári mi odporučili venovať zvyšok tohtoročnej sezóny dôkladnej rekonvalescencii,“ oznámila Blesku herečka. Týka sa to všetkých divadelných predstavení a iných vystúpení, ktoré má v diári na nasledujúcich niekoľko týždňov až mesiacov. „A to vrátane predstavenia Gin Game v Divadle Na Jezerke s Milanom Kňažkom. Kvôli Honzovi Hrušínskemu, Milanovi i divákom som do poslednej chvíle dúfala, že ich odohráme, ale je poctivé povedať, že sa v týchto dňoch necítim na stopercentný výkon. Herec musí byť fit,“ priznala obľúbená herečka pre Blesk.

Hoci správy od lekárov nie sú práve príjemné, Jiřina sa snaží byť optimistická: „Verím, že mi jar vleje silu do žíl a s divákmi sa zase uvidíme,“ dodáva herečka s tým, že v druhej polovici roka sa uvidí, ako ďalej. A aj keby sa ukázalo, že veľké predstavenia sú už nad jej možnosti, nezrieka sa svojich preslávených humoristických rozprávaní. „Rada by som pokračovala napríklad vo svojich besedách,“ premýšľa legendárna Bohdalka.

Posledné FOTO Jiřiny Bohdalovej, smutný pohľad!

Pochopenie pre Jiřinu má samozrejme aj principál  Divadle Na Jezerke Ján Hrušínský (67): „V utorok som s Jiřinou hovoril, rád som ju počul a zhodli sme sa, že najdôležitejšie je jej zdravie. Uistil som ju, že jej Divadlo Na Jezerke na ňu počká. Verím, že diváci závažnosť situácie pochopia a na svoju Bohdalku počkajú tiež.“ Ostáva teda len veriť, že Jiřine Bohdalovej sa zdravotný stav zlepší natoľko, že ešte dokáže svojim divákom urobiť radosť pri svojich vystúpeniach. No ako sa hovorí, roky nikto nezastaví.  Jiřina doteraz aj napriek úctyhodnému veku vždy podávala obdivuhodný výkon, tak snáď jej to ešte aspoň trošku vydrží.