Kuchařová úprimne priznala, že po rozchode s bývalým manželom musela vyhľadať psychologickú pomoc. Krach ich vzťahu niesla veľmi ťažko a zrejme aj kvôli tomu mu pravidelne cez médiá adresovala štipľavé odkazy. Po mesiacoch útočenia však zrazu nastala pauza. Taťána si zrejme konečne našla niečo, čomu naplno venuje svoju pozornosť a zabudla tak aj na Ondřeja Brzobohatého.

Bývalá Miss World už v minulosti využívala svoje slávne meno na charitatívnu činnosť a aktivizmus. Teraz v tom opäť objavila svoje čaro a naplno sa angažuje vo viacerých smeroch. Momentálne sa nachádza v New Yorku, kde sa zúčastnila zasadania OSN.

FOTO Pozrite si fotografie Taťány Kuchařovej z New Yorku v GALÉRII

„V New Yorku v OSN práve prebieha 67. zasadnutie Komisie OSN pre postavenie žien. Vďaka svojej pätnásťročnej práci v nadácii Krása pomoci a našim skúsenostiam som mala opäť príležitosť zastupovať český mimovládny sektor a prispieť tak do spoločnej diskusie. Gender pay gap (rozdiel platov mužov a žien) má v našej krajine veľký dopad práve na ženy v dôchodkovom veku a samozrejme i na ich kvalitu života v starobe. Práve týmto seniorkám tiež pomáhame,“ Kuchařová sa pochválila na sociálnych sieťach.

Zaujatá novou prácou preto konečne nerieši svoju minulosť a viac sa venuje tomu, čo práve prežíva. I kvôli tomu si užila jej milované mesto v USA plnými dúškami a prezradila, čím ju prekvapilo tentoraz. „Musím sa priznať, že na NYC nedám nikdy dopustiť, zažila som tam skvelé roky a vraciam sa tam veľmi rada a sú momenty, ktoré jednoducho chcete znovu a znovu zažiť. Trebárs západ slnka pri Brooklynskom moste alebo pohľad na Manhattan z výšky, ale priznám sa, že sa mi teraz New York zdal poloprázdny, ale bol parádne jarný,“ povedala v rozhovore pre Super.cz.

Taťána bude vo svojich aktivitách pokračovať aj po návrate do Európy. Keďže sa čoskoro chystá prijatie ratifikácie Istanbulského dohovoru, ktorý sa týka i pomoci obetiam domáceho a sexuálneho násilia, plánuje lobovať aj v tomto smere.