Lucia Siposová (42) je známou herečkou, no miluje aj spievať. Roky snívala o vlastnom kabarete a pred koronou založila svoj vlastný Rec Cat Caberet, kde sa realizuje ako speváčka, ale aj majiteľka. Počas korony malo mnoho umelcov ťažké obdobie a podobne na tom bola aj Siposová.

FOTO Lucie Siposovej v GALÉRII

"Som už zvyknutá, že sa netreba spoliehať na vlastnú vládu. Človek sa aj pri podnikaní musí vždy spoľahnúť na seba. V našom odvetí sme od našej vlády dostali jednu tučnú nulu,“ spomína herečka.

Hoci už mala na mále a uvažovala, že jej tento biznis skončí, napokon sa na ňu usmialo šťastie. "Našťastie existujú dobrí ľudia. Pomohol mi pán, ktorý nám prenajíma priestory. Stalo sa tak v krízovom momente, kedy som povedala, že kabaret musím zavrieť. Prišla som za ním s tým, že musím skončiť. Ona mi povedal, že to aj tak neprenajme a povedal mi, že je rád, že sme u neho. Hľadali sme riešenie. Istý čas sme za nájom neplatili a on s tým súhlasil. Chvíľu sme takto museli preklenúť určité obdobie kedy sme sa zase postavili na nohy,“ priznala Siposová.

Pomohli jej aj pravidelní návštevníci kabaretu. "Potom máme našich klientov a zákazníkov, ktorí k nám chodia veľmi radi a oni nám tiež pomohli preklenúť nejaké obdobie. Vďaka dobrým ľuďom som biznis zachránila. Ale tak to je. Musíme si pomáhať navzájom a nespoliehať sa na niekoho tam hore,“ hovorí s odstupom Lucia, ktorá je za túto pomoc dodnes nesmierne vďačná.

FOTO úspešnej majiteľky kabaretu v GALÉRII