FOTO z pohrebu Párnickeho nájdete v GALÉRII

Od štrnástej hodiny sa v bratislavskom krematóriu schádzali smútoční hostia, ktorí sa prišli naposledy rozlúčiť s režisérom Stanislavom Párnickým. Na pohreb prišli všetky režisérove dcéry. Jeho exmanželka Zdena Studenková však na smútočnom obrade chýbala. Medzi prvými sa však dostavila Párnického expriateľka Erika Vincoureková s nemanželskou dcérou Natáliou. Obe nevedeli zakryť smútok...

Medzi smútočných hostí zavítali medzi prvými aj herci Pavol Topoľský a Milo Kráľ.

Na pohreb známeho televízneho a filmového režiséra prišli aj ďalšie herecké hviezdy ako Jozef Vajda, Matej Landl, Jana Oľhová, Andrea Karnasová či Ľubomír Paulovič. Úprimnú sústrasť prišiel rodine odovzdať aj riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj, marketingová riaditeľka RTVS Zuzana Ťapáková či známa producentka Wanda Adamík Hrycová.

Pani Katka - prvá manželka Stanislava Párnického.
Zdroj: Emil Vaško

Na poslednú rozlúčku prišla aj jeho študentka a expriateľka Sahraa Karimi, ktorá s Párnickým po rozvode so Studenkovou tvorila pár. Bol pre ňu nielen učiteľom, ale aj životnou láskou.

Stanislav Párnický navždy odišiel v posledný marcový deň. Príčinou smrti bola podľa jeho dcéry Lucie infarkt. Prevoz do nemocnice už neprežil. 11. apríla by známy režisér oslávil 78. narodeniny.

Zostali po ňom nezabudnuteľné filmy. Párnický sa stal režisérom v polovici sedemdesiatych rokov, keď nakrúcal najmä filmy pre Slovenskú televíziu. Televízna tvorba dodnes predstavuje významnú časť jeho filmografie. V jeho hraných filmov vynikla psychologická dráma Kára plná bolesti z obdobia druhej svetovej vojny. Medzi jeho najznámejšie diela patria ...kone na betóne alebo rozprávka Zázračný nos.

Simona Párnická
Zdroj: Emil Vaško

V minulosti tvoril pár s herečkou Zdenou Studenkovou, s ktorou žil štrnásť rokov. Po rozvode sa viackrát stretli v spoločných pracovných projektoch. Narodila sa im jediná dcéra Simona. Tá sa s rozvodom rodičom nedokázala zmieriť.

Z prvého manželstva mal dcéru Luciu, ktorá s otcom udržiavala naozaj jedinečný vzťah. Režisér mal aj tretiu, nemanželskú dcéru. Natália bývala roky iba niekoľko ulíc od neho, no napriek tomu sa vôbec nestretávali. Jej mama, novinárka a prvá moderátorka markizáckej Smotánky Erika Vincoureková, vraj na rozdiel od Studenkovej nikdy na neho netlačila, aby sa so svojou prvou ženou rozviedol. „Môj otec mal určite dôvod, prečo sa so mnou nestretával. Nezazlievam mu to,“ povedala ešte v roku 2007 bez pocitu trpkosti Natália.

Viac FOTO z pohrebu Stanislava Párnického v GALÉRII