Herec Josef Abrhám opustil tento svet necelý rok po smrti svojej životnej partnerky Libuše Šafránkovej (†82). Spolu prežili 46 rokov. Josef Abrhám mal posledné roky svojho života viaceré zdravotné problémy, no jeho odchod na večnosť aj tak mnohí nepripisovali chorobám, ale skôr smútku za milovanou manželkou. A utešovalo ich pomyslenie, že už aspoň budú opäť spolu...

Zdá sa však, že to celkom tak nebude. Hoci herec Josef Abrhám zomrel už 16. mája, na poslednú rozlúčku s ním sa čakalo až nezvyčajne dlho oproti iným pohrebom. Jeho priaznivci nechápali celkom, prečo sa tak deje. A teraz vyplávalo na povrch ešte niečo, čo fanúšikov slávneho hereckého páru prekvapilo možno ešte viac.

Herečka Libuše Šafránková je pochovaná v rodinnej hrobke v Šlapaniciach na Morave, a tak sa akosi automaticky čakalo, že aj jej manžel po smrti spočinie po jej boku. Lenže herec mal ešte za svojho života iné želanie a v tomto sa mal zhodnúť aj so svojou manželkou, ako pre portál blesk.cz potvrdila hercova sestra Boca Abrhámová.

Abrhám nebude pochovaný pri Šafránkovej! TU ho uložia! Pozrite FOTO >>  

Božena Abrhámová vysvetlila, že tak jej nebohý brat, ako aj jej švagriná boli nielen hlboko veriaci, ale aj nadovšetko milovali svojich rodičov a svoju rodinu. Preto sa ešte počas života dohodli, že sa pochovať dajú každý tam, odkiaľ pochádzali. Takže Libuške môžu jej priaznivci prísť vzdať hold na cintorín do jej rodných Šlapaníc. A Josef Abrhám bude odpočívať v rodinnej hrobke v Kunoviciach pri Uherskom Hradišti, kde sú pochovaní jeho rodičia a sestra Elena, ktorá zomrela na leukémiu ešte ako mladá. A pripraviť rodinnú hrobku jednoducho istý čas trvalo, preto sa na poslednú rozlúčku čakalo dlhšie, ako býva zvykom.

Lenže nielen to bol dôvod, prečo sa posledná rozlúčka konala tak neskoro. Dátum 6.6. totiž nevybrali vôbec náhodne. Bol to deň narodenín Libuše Šafránkovej. A takto pred rokom vlastne boli slávni manželia spolu naposledy, keď spoločne oslávili Libuškine narodeniny. Navyše, ako prezradil počas pohrebu kňaz Jakub Sadílek, posledný polrok pred nečakanou smrťou Libušky žili manželia oddelene, pretože Abrhám na tom zdravotne vôbec nebol dobre, vzal si ho k sebe ich syn Josef a ten sa oňho staral. Libuška za ten čas žila sama v pražskej vile.  A tá po oslave narodenín na ďalší deň podstúpila plánovanú operáciu, no o dva dni 9. júna nečakane zomrela.