Opustená vila Jána Počiatka (51) v Bratislave zostala už pred rokmi bez exministra, ktorý sa presunul na francúzsku Riviéru, no pohyb sme tam občas zaregistrovali. V útrobách domu sa neraz pohybovala Počiatkova staršia dcéra Kristína (20) s istým mladíkom, ktorý je známy slovenský snoubordista Samuel Jaroš (21). Mladá brunetka ho už pred piatimi rokmi označila za svojho frajera a hoci dvojica tvorila pár snov - ona bohatá dedička a on úspešný športovec, vzťahu je, zdá sa, koniec.

Mladá pracháčka

Bývalý smerácky minister financií a dopravy vlastnil na Slovensku aj v zahraničí viaceré lukratívne nehnuteľnosti, azda najznámejšia je jeho vila vo francúzskom Cannes. V Bratislave si pod Slavínom postavil miliónový dom, pripomínajúci pevnosť, do ktorého sa s rodinou nasťahovali ešte v roku 2010. No keď sa Počiatek porúčal z politiky, stredoeurópsky vzduch prestal mať pre neho zrejme čaro. Pred dvomi rokmi sa bratislavskej vily nečakane zbavil - daroval ju manželke Ivane. Obaja sa medzitým akoby prepadli pod zem, na Slovensku sme ich nestretli celé roky. Ich staršiu dcéru áno.

V kuloároch sa o Kristíne Počiatkovej hovorilo vždy ako o mimoriadne šikovnej slečne. Keď dovŕšila osemnásť rokov, prišla aj k obrovskému majetku. Tato Počiatek jej koncom roka 2021 daroval byt v slávnej bytovke Bonaparte, ktorú postavil daňový podvodník Ladislav Bašternák a dlhé roky v nej žil expremiér Robert Fico. Na rovnakej adrese si Kristínina mama Ivana zriadila živnosť na prenájom nehnuteľností. Približne v rovnakom čase Kristíne rodičia darovali byt na Martinengovej ulici v Bratislave, kde rodina bývala v minulosti. Trvalý pobyt má však stále aj s mamou Ivanou uvádzaný na Slavíne.

Rozchod?!

Už pred piatimi rokmi sa staršia dcéra Jána Počiatka verejne chválila, že je zadaná. Za priateľa označila snoubordistu, bývalého člena slovenského juniorského olympijského tímu Samuela Jaroša. „V roku 2013 som sa stal majstrom Slovenska do pätnásť rokov,“ vystatoval sa mladík, ktorý má dnes dvadsaťjeden rokov. Vlani predviedol trik, ktorý na snehu zvládlo len niekoľko športovcov. Medzitým sa zamestnal v Športovom centre polície, mal by byť teda zamestnancom ministerstva vnútra.

Hoci dvojica spolu randila celé roky, spoločnú zamilovanú fotografiu nikdy nezverejnila. Reportér PLUS 7 DNÍ ich v minulosti zastihol v žrebčíne v Maďarsku a práve na Slavíne, keď do haciendy s dvanástimi spálňami, s bazénom s protiprúdom a kinosálou dorazili bok po boku. Päťposchodový dom v lukratívnej časti Bratislavy staval Počiatek dlhé roky. Hrajkal sa s každým detailom a len za antikorovú dlážku v garáži, aby sa vraj v podlahe lepšie odrážali jeho automobilové skvosty, dal údajne 133-tisíc eur. „Vraví, nech to stojí, čo to stojí, aj umrite pri tom, ale nech je to hotové,“ prezradil nám o majiteľovi v čase výstavby jeden z robotníkov.

Do výstavby vložil Počiatek množstvo energie, času aj peňazí, o to viac zaráža, že tam v súčasnosti dlhodobo nebýva. „To už nie je môj dom. Nič tam neorganizujem,“ povedal nám vlani. Podľa jeho vlastných slov si ponechal všetky firmy, ale nehnuteľnosti prešli na Ivanu alebo Kristínu. „Jedine dom vo Francúzsku vlastníme spoločne,“ dodal pre PLUS 7 DNÍ.

A ako dopadla dcéra Kristína? Posledná fotografia, kde pridala k menu Samo emotikon srdiečka, pochádza z obdobia pandémie. Dnes si mladá a bohatá slečna na facebookovom profile uvádza, že je nezadaná. Počas uplynulého víkendu športovec trávil voľný čas s priateľmi na bicykli a Kristína ani na jednej zo snímok, ktoré Jaroš zverejnil, nebola.

Prečítajte si tiež: