Vdovu Ivanu Gottovú a jej dcéry Charlotte a Nelly čaká už štvrtý rok bez ich manžela a otca. V ich spomienkach stále žije a vďaka tomu, ako Ivana udržuje jeho pamiatku, jednak na sociálnej sieti a tiež rôznymi podujatiami, žije aj v spomienkach jeho početných fanúšikov.

Nedávno uplynulo rovných 15 rokov od svadby Karla Gotta a jeho Ivany, ktorá sa konala v Las Vegas. „Tú svadbu sme skutočne neplánovali a rozhodli sme sa až priamo v Las Vegas. A či som tým niekoho sklamal? Verím, že nie,“ povedal v roku 2008 po návrate z mesta hazardu Gott a prítomným fotografom obaja s Ivanou hrdo ukazovali svadobné obrúčky.

Pozrite, v akých šatách sa vydávala tehotná Ivana! FOTO

Lenže až po smrti Karla Gotta vyplávala skutočná pravda o ich svadbe. Celé to bolo trochu inak, než tvrdil "Božský Kája". V autobiografickej knihe Má cesta za štěstím Karel Gott prezradil, že v skutočnosti bola svadba plánovaná, pretože už mal aj vopred vybratého svedka: „Chcel som, aby mi svedčil Láďa Štaidl, ale nemohol s nami odletieť, pretože práve prebiehal súd o opatrovníctve jeho syna Artura, ktorý viedol s Ivetou,“ vysvetlil Gott. V čase svadby už bola na svete ich staršia dcéra Charlotte a o pár mesiacov po svadbe prišla na svet ich druhorodená dcéra Nelly. Ivana a Karel boli spolu dvadsať rokov, z toho jedenásť prežili v manželstve.