Po týždňoch strávených v USA, kam sa po parlamentných voľbách uchýlil spolu s rodinou, sa bývalý Ficov minister vrátil na Slovensko. Exminister financií a dopravy Ján Počiatek bol od volieb nezvestný. Nám sa podarilo zistiť, že s manželkou Ivanou a deťmi dovolenkovali v Amerike, odkiaľ sa začiatkom mája vrátil.

Sám doma?

Návrat oznámil selfie na svojej facebookovej stránke. Prezentuje sa s novým imidžom - briadkou, ktorú mu jeho fanklub, ako inak, pochválil. Fotograf PLUS 7 DNÍ následne zachytil 45-ročného Jána Počiatka v garáži jeho luxusného domu pri bratislavskom Slavíne, ako v tmavých slnečných okuliaroch vystupuje z auta. Bol sám, bez manželky i dcér Kristínky a Karly, ktoré zrejme ešte zostali v Amerike.

„V USA nežijeme, ale len dovolenkujeme,“ odmietol Ján Počiatek fámy, že sa za veľkú mláku s rodinou presťahovali. Spolu s manželkou a deťmi si vraj išli iba oddýchnuť od predvolebného ošiaľu.

FOTO Stratený Počiatek sa vrátil z Ameriky. S novým imidžom

Ján Počiatek v pondelok 23. mája: V garáži jeho luxusného domu pri bratislavskom Slavíne. Foto: Vlado Benko jr.

Záujem médií i verejnosti o jeho osobu pritom neustáva, naopak, vzbudzuje ho fakt, že Počiatek sa po voľbách nielenže neuchádzal o ministerské kreslo, ale vzdal sa aj poslaneckej stoličky. Špekulovalo sa, že premiér ho odstavil, ale tiež, že dostane lukratívny flek v štátnom podniku. On sám pre nás prizvukoval, že nemieni zastávať žiaden exekutívny post a v politike nadobro končí.

„Môj plán odísť z politiky je oveľa starší a teraz sa len naplnil,“ povedal pre náš týždenník. „Momentálne sa idem venovať rodine a, samozrejme, najmä sebe samému. Na množstvo vecí som nemal vôbec čas, takže to všetko musím dobehnúť. Je napríklad viacero oblastí, v ktorých sa musím dovzdelať a zorientovať.“

Poprel tiež špekulácie, že má záujem o lukratívny post v Slovenskom plynárenskom podniku.

Stále mlčí

Bohatý expolitik Smeru sa o svoju rodinou postaral - okrem novostavby v bývalej Dubčekovej záhrade vlastní byt v známom komplexe Bonaparte, kde býva premiér Robert Fico. Komplex, ako je známe, vlastní podnikateľ Ladislav Bašternák.

S manželkou Ivanou sa nevyhýbajú nákupom v zahraničí, luxusným dovolenkám a o domácnosť sa im v čase neprítomnosti stará správca domu a filipínska upratovačka. Či za svoje desaťročné pôsobenie v politike dostane teplé miestečko, ukáže čas.

Zatiaľ vytrvalo drží bobríka mlčanlivosti a okrem posledného rozhovoru, ktorý poskytol PLUS 7 DNÍ ešte z Ameriky, sa k svojmu ďalšiemu pracovnému zaradeniu pre médiá nevyjadril.