Čachre-machre s nehnuteľnosťami? Švajčiarska tenistka slovenského pôvodu Belinda Benčičová (25) zhruba päť rokov tvorí pár so svojím kondičným trénerom Martinom Hromkovičom (40), ktorý sa kvôli nej rozviedol s českou topmodelkou Denisou Dvořákovou (31). Počas pandémie sa spolu usadili na Slovensku. Na bratislavskej Kolibe si vybudovali honosnú vilu, ktorá sa aktuálne objavila na realitných portáloch a je na predaj. O tom, že ide naozaj o ich hniezdočko, svedčia instagramové zábery, ktoré sú rovnaké s fotografiami v inzeráte. „Nehnuteľnosť je svojou dispozíciou, veľkos­ťou a modernou nadčasovou architektúrou určená pre náročného klienta na pokojné rodinné bývanie,“ píše sa v ozname, kde cenu domu majitelia neuvádzajú. Tá sa však môže pohybovať okolo 1 700 000 eur a viac. Ako sa PLUS 7 DNÍ podarilo zistiť, jej partner iba o ulicu ďalej kúpil pred mesiacom novú vilu. Rozišli sa alebo len potrebujú väčší priestor?

V Bratislave cez pandémiu

Olympijská víťazka v tenisovej dvojhre žien Belinda Benčičová, ktorá má oboch rodičov zo Slovenska, sa zakukala do svojho kondičného trénera Martina Hromkoviča zhruba pred piatimi rokmi. Kedysi hrával futbal v nižších súťažiach a kopačky definitívne zavesil na klinec práve kvôli možnosti naplno trénovať Belindu.

V júli 2015 si po niekoľkoročnej známosti zobral za manželku známu českú topmodelku Denisu Dvořákovú, ale nevyšlo im to. Už v roku 2017 sa skloňovalo slovo rozvod. Z Denisinho náručia skočil športovec rovno do Belindinho. A treba povedať, že si vybral naozaj dobre. Benčičová na kurtoch zarobila už viac ako osem miliónov dolárov pred zdanením. Časť peňazí sa rozhodla investovať do nehnuteľnosti v hlavnom meste.

Hoci vila nie je písaná na ňu, ale na jej mamu Danu, žil tam známy pár. Podľa výpisu z katastra nehnuteľností ju kúpila v januári 2019. „S Martinom sme sa rozhodli ísť do Bratislavy, inak by sme boli dlho od seba. Je aj môj kondičný tréner. Musím pod jeho vedením trénovať hlavne teraz, keď nie sú turnaje,“ priznala pre Blick.ch Benčičová pred vyše rokom. „Začala som variť i piecť. Od tety som dostala obrázky, snažím sa ich vymaľovať farbami a pozerám veľa seriálov,“ prezradila Benčičová, čo okrem tenisových tréningov vypĺňalo jej dni v slovenskom hlavnom meste počas pandémie.

Pre náročného klienta

Ich hiezdočko je teraz na predaj. Realitné portály ponúkajú priestrannú, modernú dvojpodlažnú vilu s krásnou záhradou a exteriérovým bazénom v jednej z najlukratívnejších lokalít - na bratislavskej Kolibe. Bonusom je nádherný panoramatický výhľad na hlavné mesto. Dom má rozlohu 256 štvorcových metrov, a to na pozemku veľkom 705 štvorcových metrov. Súčasťou vily sú veľké terasy a k dispozícii je priestranná dvojgaráž, zatiaľ čo ďalšie dve autá môžu parkovať pred domom.

Tenisová hviezda má vyberaný vkus, o čom svedčí interiér domu. Na prízemí je vstupná chodba s úložným priestorom, samostatné WC s umývadlom, priestranná obývacia izba s kozubom a veľkou sedacou súpravou. Rovno z nej vidíte do jedálne s dizajnovou stenou. Kuchyňa z masívu je vybavená komplet značkovými spotrebičmi, zatiaľ čo doska je z kameniny. „Vo vile je nadčasový značkový nábytok vyhotovený na mieru,“ píše sa v inzeráte.

Z obývacej časti je prístup na terasu prekrytú pergolou s rozlohou 23 štvorcových metrov, kde nájdete záhradnú kuchyňu s veľkým grilom a dvoma chladničkami, nechýba ani veľký jedálenský stôl či kamenné ohnisko. Z priestranného sedenia a ležadiel vidíte na vyhrievaný bazén s protiprúdom a presklenou zatváracou strechou. Poteší aj udržiavaný trávnik, ktorý má automatický podzemný zavlažovací systém s dýzami.

Tu sa luxus nekončí. Krásne izby, a to štyri, sú aj na hornom poschodí, k tomu dve kúpeľne i práčovňa. Izby sa momentálne využívajú ako fitnes, pracovňa či veľká spálňa s obrovským šatníkom. Okrem toho v každej miestnosti je drevená podlaha, klimatizačná jednotka, pričom stropy sú vysoké tri metre. Dom má plynový kotol v kombinácii so solárnymi panelmi, má aj autonómne podlahové vykurovanie s inteligentným termostatom a rekuperáciou, inteligentnú elektroinštaláciu, na terasách mrazuvzdornú dlažbu a v technickej miestnosti a garáži je liata podlaha.

Predaj vily pre rozchod?

„Cena dohodou,“ uvádzajú majitelia. Čo si pri tom predstaviť, nevedno. Pri prezeraní realitných stránok sa podobné nehnuteľnosti v rovnakej lokalite pohybujú v závratných sumách. Štvorcový meter tu stojí od 2 500 až vyše tritisíc eur. Čiže hodnota takejto vily môže byť okolo 1,7 milióna eur a viac.

Prečo sa nehnuteľnosť rozhodol známy pár opustiť, sme sa však nedozvedeli. Rozchod vraj za tým nie je. „Sme stále spolu,“ priznal nám kondičný tréner Hromkovič, ktorého sme s Belindou zastihli na zápase v kanadskom Toronte. O predaji domu sa s nami rozprávať nechcel. Rovnako nebol zhovorčivý ani na tému svojho nového domu.

FOTO z luxusnej vily nájdete v GALÉRII

PLUS 7 DNÍ sa totiž podarilo zistiť, že pred mesiacom kúpil nehnuteľnosť v rovnakej lokalite. Je písaná iba na neho. Belinda má ešte byt vo švajčiarskom komplexe Wollerau. Či sa dvojica presťahuje o ulicu ďalej, do zjavne väčšieho domu, ktorý zvonku pôsobí ako hrad, alebo odídu žiť do Švajčiarka či niekam inam, zrejme ukáže až čas.