FOTO hercov na luxusnej párty v centre Bratislavy v GALÉRII

Výborní slovenskí herci, dobové kostýmy a spletité príbehy divákov zaujali. Historický seriál TV Markíza s názvom Dunaj, k vašim službám kraľuje obrazovkám. A to treba osláviť. Herecké hviezdy s ostatnými členmi štábu si vyrazili z kopýtka. V luxusnom podniku v centre Bratislavy sa to v pondelok večer hemžilo známymi tvárami.

Bavili sa aj historičky

Ján Koleník (43), ktorý v Dunaji stvárňuje esesáka Waltera Klaus, v skutočnosti patrí medzi zábavných spoločníkov. Na raute sedel v obložení známych dám. Spoločnosť mu robili herecké kolegyne Zuzana Frenglová (62) a Jana Majeská (40), ktorú vyzvŕtal tiež na parkete. "Bola to párty k prvému roku seriálu Dunaj, k vašim službám. Výročná oslava, no v našich hereckých kruhoch sa tomu hovorí aj ´prietočná´ párty," prezradil zdroj zo štábu.

No kým dievčatá zo seriálu si štrngali pohármi, Matej Landl oslavoval s mierou. "Skutočne som nebol dlho, ďalší deň ma čakala práca. Ani som nič neprehnal, pretože som ďalší deň nechcel trpieť,“ priznal herec so svojím typickým humorom a doplnil: "Ale bolo výborne, stretli sme sa tam s celým tímom. Niekedy sa herci na nakrúcaní nemajú šancu stretnúť s ľuďmi, ktorí napríklad pripravujú dialógy. Prišli aj historičky, ktoré v seriáli kontrolujú a sledujú fakty, aby všetko sedelo.“

Na "prietočnú" zavítal tiež Filip Tůma a v kontraste s jeho negatívnou seriálovou postavou strúhal grimasy. Prekvapujúco sa medzi žúrujúcimi objavil herec Martin Kaprálik, ktorý nedávno prišiel o otca Dušana. Nechýbali tiež Ivan Šándor, Marek Rozkoš či šéf spravodajstva a publicistiky TV Markíza Henrich Krejča, ktorého dcéra Hanka v seriáli tiež účinkuje.

FOTO Ján Koleník v obložení žien, Martin Kaprálik a ďalší na markizáckom žúre v GALÉRII