Niektorí sú nenápadní, iní potrebujú väčší životný priestor. Slovenskí boháči si stavajú sídla, ktoré treba vidieť. Nad niektorými barokovými vilkami krútia experti hlavou, ale nájdu sa aj milionári, ktorým vkus nechýba.

Lasica kúpil manželke ďalšiu chalupu: Z obavy, aby sa k nej nedostali „hrubokrkí“ podnikatelia

Do výstavby novej nehnuteľnosti sa nedávno pustil Alexej Beljajev i Patrik Tkáč, ktorý buduje svoje sídlo vo viniciach. „Pomôžte mi pochopiť, aká je podľa vás cena práce vo vinohrade. Koľko podľa vás mám platiť na hodinu síce za tvrdú prácu, ale v krásnom prostredí v Devíne?“ pátral nedávno medzi priateľmi na sociálnej sieti.

Zoznam NAJBOHATŠÍCH celebrít: Ktorí známi Slováci si vlani extrémne prilepšili?

Rozpínajú sa

Asi najznámejšia lokalita, kam v súčasnosti smerujú zámožní prominenti, je skutočne bratislavský Devín. Už pred rokmi objavil jeho čaro moderátor Martin Nikodým, spevák Pavol Hammel či herec Jozef Vajda. Haciendu, ktorá by sa uplatnila v nejednom americkom seriáli, tu takmer pred dvadsiatimi rokmi začal budovať milionár s ruskými koreňmi Alexej Beljajev. Pôvodne staval domček načierno, no zaplatením rôznych sankcií ju nakoniec zlegalizoval.

Evitine nezaplatené faktúry: Má v tom prsty Fedor Flašík?

Alexej Beljajev (vľavo)
Alexej Beljajev (vľavo)
Zdroj: Archív

Prichytený Počiatek: Čo sa dialo v garáži jeho domu?

Dnes Beljajevovi nechýba vlastné jazero ani obrovská záhrada s parkoviskom. Ako sme sa však naposledy presvedčili, známemu podnikateľovi to asi nestačilo. Na susedných pozemkoch, ktoré mu podľa katastra patria, sa rozbehla ďalšia výstavba. Robotníci budujú dva obrovské domy, no komu budú určené, zatiaľ nevedno. Beljajev pritom vlastní rozsiahle sídlo aj v dedine Važec pod Tatrami.

Beljajevovo kráľovstvo: Alexej možno už stavia pre ďalšie generácie.
Beljajevovo kráľovstvo: Alexej možno už stavia pre ďalšie generácie.
Zdroj: Martin Domok

Pokračovanie na ďalšej strane