Seriál Arabela sa aj po rokoch teší veľkej obľube. Za svoju popularitu vďačí okrem iného silnému hereckému obsadeniu, ktorému s postavou kráľovnej kraľovala Jana Brejchová (82). Seriálovú hviezdu však na sklonku života trápi zdravie. Lekári jej najprv diagnostikovali Parkinsonovu chorobu a neskôr zostala pripútaná na lôžko. Už sedem rokov leží v pražskej nemocnici, kde podľa slov Terezy Brodskej len okrajovo vníma realitu.

Dcéra je pre ňu aj v týchto časoch veľkou oporou. Pravidelne ju chodí navštevovať a teraz jej navyše priniesla jedno nádherné prekvapenie. Brodská sa nečakane stretla s fanúšikom, ktorý vyrobil verné kópie seriálových šperkov a poslal ich v izolácii žijúcej Brejchovej.

FOTO Zaspomínajte si na legendárne úlohy Jany Brodskej v našej GALÉRII

„Takže ako som už písala v stories. Túto úžasnú repliku korunky a prsteňa z Arabely vyrobil pán, ktorý ju mal pri sebe jedenásť rokov, než mi ju odovzdal pre maminku! Maminka bola nadšená! Akurát mi každý ten prsteň berie a stále s ním divoko krúti! Nechápem prečo. No keby si niekto chcel zakrútiť, požičiam, nech nie som škrob,“ Tereza Brodská napísala na Instagram, kde s úsmevom narážala na legendárnu scénku zo seriálu, v ktorej zohrával hlavnú úlohu práve tento prsteň.

Pre Brejchovú sú práve takéto spomienky na jej mladosť cenným povzbudením. Tereza bola preto z darčeku dojatá a veľa pre ňu znamenalo, ako nadšene na neho maminka zareagovala. Mrzí ju len jedna vec. Dotyčný pán na seba nezanechal žiaden kontakt, preto ho nemohla označiť v príspevku. Cez sociálne siete ho poprosila, aby sa jej ozval, pretože odviedol úžasnú prácu, za ktorú si zaslúži byť aspoň takto odmenený.