Generálny riaditeľ bratislavského futbalového Slovana a syn jedného z oligarchov s kontaktmi vo vládnej strane Smer Ivan Kmotrík mladší (27) randí s finalistkou Miss Slovensko. S Lenkou Petrovičovou tvoria pár už vyše pol roka. Za ten čas stihla tmavovláska na seba upozorniť v istom strategickom podniku.

Náhodička

Syn známeho milionára vodil do spoločnosti niekoľko rokov výhradne Miss Slovensko 2012 Kristínu Krajčírovú (26), no vlani snový pár oznámil rozchod. Pri výbere ďalšej partnerky zalovil Ivan Kmotrík mladší opäť medzi kráľovnami krásy. Dokonca tými, ktoré kedysi súťažili v jednom ročníku. Po Krajčírovej si začal s 24-ročnou Lenkou Petrovičovou, ktorá v roku 2012 vo finále Miss Slovensko príliš neuspela. Rozhodne však uspela na inom poli.

Sprevádza ho: Finalistka Miss na futbalových štadiónoch po Kmotríkovom boku nechýba.
Sprevádza ho: Finalistka Miss na futbalových štadiónoch po Kmotríkovom boku nechýba.
Zdroj: Archív

Začala sa stýkať s mladým Kmotríkom a následne získala lukratívny flek v štátnom podniku Letové prevádzkové služby (LPS). Ten, ako PLUS 7 DNÍ pred časom informovalo, riadia ľudia blízki nitrianskemu klanu Bödörovcov a exministra a súčasného šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Ľubomíra Jahnátka. V strategickom podniku od nástupu tejto garnitúry prijali okolo dvadsať nových ľudí, pravdepodobne so zmluvnými platmi. A to všetko mimo pozícií riadiacich letovej prevádzky.

Petrovičová nastúpila začiatkom februára na miesto administratívno-organizačný referent. Na našu otázku, koľko uchádzačov sa hlásilo na túto pozíciu a či prešla výberovým konaním, sme od asistentky generálneho riaditeľa LPS dostali nejasnú odpoveď. „Ako jednu z adeptov na túto pozíciu ju vybrali z databázy doručených žiadostí o prijatie do pracovného pomeru a následne absolvovala výberový osobný pohovor.“

Záľuba v selfie: Petrovičová na internete zverejňuje svoje prednosti v rôznych polohách.
Záľuba v selfie: Petrovičová na internete zverejňuje svoje prednosti v rôznych polohách.
Zdroj: Archív

Čo konkrétne mala bývalá modelka Lenka Petrovičová vo vysokoziskovej štátnej firme na starosti, sme sa nedozvedeli. Z jej profilu na sociálnej sieti Instagram však vyplývajú oblasti, v ktorých má bohaté skúsenosti. Z fotografií vyskakuje najmä jej barokový dekolt počas nočných žúrov či dovoleniek v zahraničí. Bývalá účastníčka súťaže krásy má evidentne záľubu v luxusných módnych outfitoch. Podľa internetových záberov je zjavné, že pri ich výbere trávi množstvo času. Čas trávený v budove štátneho podniku LPS však brunetke až tak veľmi nevoňal. Po vyše mesiaci sa porúčala. „Pracovný pomer menovanej bol ukončený na základe jej vlastnej žiadosti dňom 5. 3. 2018 v skúšobnej lehote,“ dozvedeli sme sa z podniku.

Hajlujúci frajer

Petrovičová teraz môže vložiť všetky svoje sily do utešovania svojho priateľa. Kmotrík mladší si v poslednom čase zavaril svojím chuligánsko-fašistickým prejavom. Do portfólia problémov viceprezidenta futbalového Slovana patrí vztýčený prostredník či rozbitá hlava ochrankára. Za svoje obscénne a vulgárne gestá na adresu trnavských fanúšikov dostal od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu pokutu dvetisíc eur.

Za hranou zákona: Viceprezident Slovana na videozázname hajloval s výkrikom pripomínajúcim Heil Hitler!
Za hranou zákona: Viceprezident Slovana na videozázname hajloval s výkrikom pripomínajúcim Heil Hitler!
Zdroj: Archív

Po zisku trofeje v Slovenskom pohári sa vyfarbil ešte viac. Po­dľa videozáznamu na ihrisku s razantne vztýčenou pravicou zakričal slová pripomínajúce „Heil Hitler!“. Za takéto nenávistné prejavy by mu mohlo v prípade dokázania viny hroziť až trojročné väzenie. Nateraz mu za poškodenie dobrého mena futbalu, za diskrimináciu, teda verejný prejav propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd, a za vulgárne pokriky komisia uložila sankciu 10-tisíc eur.

Prečítajte si tiež: