Nebol to herec, ktorý by hrával hlavné postavy, no napriek tomu ho diváci milovali. Pred pár mesiacmi vo veku 65 rokov navždy odišiel výnimočný herec Vladimír Obšil, ktorý hrával aj v SND. František Kovár (76), ktorý bol hosťom v relácií NAOSTRO si na neho spomína len v dobrom.

"Ak sa o niekom dá povedať, že to bol boží človek, tak to bol rozhodne Vladko Obšil. Bol nesmierne obetavý. Navyše bol výborným hercom, hoci nehrával hlavné postavy. To, čo hral však bolo nesmierne zaujímavé,“ zaspomínal si Kovár.

FOTO Vladimíra Obšila v GALÉRII

Obšil, ktorý trpel parkinsonovou chorobou robil všetkým naokolo radosť. "V divadle máme takú miestnosť, kde oddychujeme, alebo pijeme kávu. Voláme ju pyramída. Vladko Obšil tam nainštaloval obrovské akvárium, o ktoré sa staral,“ prezradil hosť relácie NAOSTRO. Okrem toho mal na starosti aj miestnosť, kde visia fotografie zakladateľov SND.

Kolegov zvykol potešiť aj charakteristickými maličkosťami. "Pre mnohých z nás vyrábal Vladko také charakteristické a zaujímavé veci, ktoré nás vystihovali. Každý z nás sa vždy tešil, čo vymyslí. V našej pyramíde máme tieto darčeky od nášho zosnulého kolegu vystavené,“ priznal František Kovár.

Ako kolega, či herec má veľmi chýba a zostalo po ňom v divadle prázdne miesto. "Naposledy sme spolu hrali v predstavení Dobrodružstvo pri obžinkoch. Keď sme toto predstavenie naposledy hrali bez neho, tak mi neskutočne chýbal,“ dodal na záver obľúbený herec.

FOTO z relácie NAOSTRO v GALÉRII