Richard Sulík momentálne ašpiruje na šéfa ministerstva pre cestovný ruch, ktoré neexistuje. S chlebom a soľou síce Geissenovcov nevítal, no tým jeho nepohostinnosť skončila. Aktérov nemeckej reality šou s podtitulom Ťažký život milionárov rozmaznáva. Prichystal im nabitý program, aký sa u nás nedostáva ani svetovým štátnikom. Vítajú ich aj obyčajní Slováci. "Sami Geissenovci sú prekvapení, koľko ľudí ich na Slovensku pozná. Spontánne za nimi chodia a chcú sa fotiť. To sa im doma v Nemecku nestáva," prezradili nám z ich sprievodu.

Sulík ako najdrahší turistický sprievodca

Vlani v novembri sa Carmen (56) a Robert (58) zastavili v Slovenskom dome na Svetovej výstave EXPO v Dubaji a spriatelili sa so Sulíkom. Zrejme pri spoločnom poháriku ministrovi napadlo, že nie je blbý nápad pozvať Geissenovcov na Slovensko. Medzitým sa rozpútala vojna na Ukrajine a hoci by sa mal šéf SaS čoby minister hospodárstva plne zaoberať energetickou krízou, v týchto dňoch má plné ruky práce ako turistický sprievodca.

Reality postavičky prileteli na Slovensko privátnym jetom z francúzskeho Nice, ľúto im to vraj nebolo, lebo na Azúrovom pobreží zanechali nepekné počasie. Na bratislavskom letisku ich privítala Sulíkova stranícka kolegyňa, poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková.

Geissenovcom je na Slovensku v pätách aj ich televízny štáb, ktorý mapuje každý ich krok. Bude z čoho vyberať. V piatok večer sa Sulík s Cigánikovou obetovali a s televíznymi milionármi žúrovali v centre hlavného mesta, no v sobotu dlho nevyspávali. Na rad prišiel ušľachtilejší program. Nemeckí blondiaci začali s obhliadkou našich pamiatok na Devíne, pod ktorým sa posilnili miestnym ríbezlákom, a pokračovali na Bratislavský hrad, kde si hlavné mesto obzreli z balkóna. Zatiaľ čo ministra Richarda Sulíka sprevádzala ochranka, nemecké televízne hviezdy si vystačili bez nej.

S ministerským sprievodom sa Carmen a Robertovi bez väčších ťažkostí otvorili aj dvere do Národnej rady Slovenskej republiky. Reportér týždenníka PLUS 7 DNÍ sa presvedčil, ako trpezlivo im šéf rezortu hospodárstva v nemčine vykladá zaujímavosti v zákutiach parlamentu. Ukázal im aj takzvanú Sulíkovu knižnicu, ktorú dal ešte ako predseda parlamentu vytvoriť.

V rokovacej sále sme už boli svedkami bársčoho, no teraz to pracuje do nemeckej televíznej reality šou. Robert nerobil drahoty, zaujal miesto za hlavným rečníckym pultom a Carmen si vyskúšala poslanecké miesto. Nakoniec sa pred mikrofón postavil samotný Sulík a improvizoval v nemčine.

Na všetko dohliadal podpredseda parlamentu Milan Laurenčík a zhodou okolností na bizarnú návštevu natrafil aj exnárodniar Anton Hrnko, ktorý je poradcom šéfa Národnej rady Borisa Kollára.

FOTO z návštevy Roberta a Carmen Geissenovcov v GALÉRII >>>

Na Slovensku zostanú Geissenovci ešte niekoľko dní a program majú tak nabitý, že aj hyperaktívny pápež František bledne závisťou. Sobotný deň by mali uzavrieť na Pezinskom zámku a v nedeľu sa chystajú na rafting do Čunova, na pretekárske autá do Orechovej Potône či na kone do Šamorína.