Karel Gott vedel, že jeho choroba sa zhoršuje a nezostáva mu veľa času. Preto stretnutia s ním sprevádzali často dojemné chvíle. Český zlatý slávik dobre vedel, že mnohé z nich sú už jeho posledné a svojich dobrých priateľov viac neuvidí. V tomto duchu sa niesla aj Suchánkova návšteva na Proseku, kde bol Gott so svojou rodinou v čase rekonštrukcie ich vily.

„Bolo to veľmi milé a sedeli sme asi do polnoci. Ivana mi potom ponúkla, že ma odprevadí von, ale Karel jej povedal, že pôjde on. Rozlúčili sme sa pri dverách, ja som si zavolal výťah a on do neho zrazu nastúpil a išiel so mnou dole. Vystúpili sme na ulici a ešte ďalších 40 minút sme sa rozprávali,“ známy podnikateľ priblížil pre Blesk, ako prebiehali posledné chvíle, ktoré strávil v Gottovej spoločnosti.

Zrazu však Karel svojho kamaráta veľmi prekvapil. Uprostred rozhovoru urobil gesto, ktoré Suchánka dojíma aj po rokoch od tohto momentu.

„Bolo niečo málo po jednej hodine, on sa zrazu rozhliadol na obe strany, objal ma okolo krku a začal plakať. To bolo veľmi silné. Plakal som tiež a Karel mi hovorí: Vieš, Jirko, my sme predsa kamaráti, celé tie roky. Čo my sme toho zažili... Videl som, že nie je v poriadku. Čo krok, to bolesť. Tušil som preto, že to môže byť naposledy, čo sa vidíme,“ s bolesťou v hlase spomínal na to, ako sa vtedy videli naposledy a ich rozlúčka bola už poslednou.

FOTO Zaspomínajt si na Karla Gotta v našej GALÉRII

Suchánek sa s ním naposledy videl v roku 2017, keď prišiel na istý čas do Česka. Pôvodne ho nechcel otravovať, pretože vedel o Gottovom zhoršujúcom sa stave. Náhoda však zariadila, že sa dohodli na návšteve, za ktorú je až dodnes veľmi vďačný.