Textár, moderátor a zabávač Boris Filan (74) bol hosťom relácie RTVS s názvom Do kríža. V relácií priznal, čo sa dialo pred smrťou Vaša Patejdla, ktorý zomrel vo veku 68 rokov. Vašova manželka Miluška podľa neho vyhodila Joža Ráža, Jana Baláža a manažérku kapely Karotku Halenárovú z ich domu.

To bol taký konflikt

"Predchádzalo to jeho odchodu. Vašo sa dostal do situácie mojich kamarátov muzikantov, ktorí v istom veku nedokážu obmedziť to hranie a naopak hrajú čoraz viac, dvakrát aj trikrát denne. Lebo keď to obmedzia, tak cítia prázdno. Lebo robiť v ich veku niečo iné, je neskoro. Ale keď príde to toho Martina, alebo tej Plzne, tak je ako potápač. Všetci ho rešpektujú a keď niečo povie tak ho počúvajú,“ začal svoje rozprávanie v relácií Filan. Povedal v nej informácie, o ktorých fanúšikovia či niektorí hudobníci netušili.

"Vašo išiel do Prahy a tam dostal toľko príležitostí, že to bolo až nebezpečné. Dva mesiace pred jeho odchodom sa stalo to, že u seba usporiadal záhradnú slávnosť a Jožo, Jano a Karotka tam boli a stretli sa prvýkrát s manažérom, ktorý Vaša hnal z kšeftu do kšeftu. Večer bol v Prahe, poobede v Košiciach a večer v Prešove. Stále bol výborný,“ povedal Boris Filan na margo kamaráta zo skupiny Elán.

Kolegovia Jožo Ráž, Ján Baláž a manažérka kapely Karotka Halenárová sa podľa Filana vracali z Česka predčasne. Ráž, ktorý je známy svojim podrezaným jazykom, sa totiž na záhradnej slávnosti dostal do konfliktu s Vašovým manažérom. "A Jožo povedal tomu manažérovi. Počúvaj, veď ty ho zabiješ. To bol taký konflikt, že Vašova manželka toho Jána, Joža a Karotku vyhodila z domu,“ priznal Filan šokujúcu informáciu, ktorá sa udiala pred smrťou hudobnej legendy. Celú reláciu si môžete pozrieť v archíve RTVS TU.

FOTO zmeneného Borisa Filana v relácii Do kríža v GALÉRII

Filan púšťa do sveta nezmysly, bolo to naopak

V pražských kruhoch spôsobili slová dvorného textára skupiny Elán obrovskú vlnu nevôle. „Boris Filan je popletený ujo, ktorý nehovorí pravdu a púšťa do sveta nezmysly. Napadol tých, čo Vaša, naopak, chránili pred ľuďmi, ktorí ho dostávali do úzkych,“ povedal nám zdroj z blízkeho Patejdlovho okolia.

Podľa neho v českom dome muzikanta skutočne došlo k hádke a vyhodeniu z domu, ale dôvody konfliktu boli diametrálne odlišné. „To, že to Filanovi porozprával Jožo Ráž, ešte nič neznamená. Lebo Jožo Ráž klame. Nebudem hovoriť, prečo boli z tej oslavy vykázaní nie Vašovou ženou, ale Vašom a Vašovou ženou. Nebola to záhradná slávnosť, ale oslava päťdesiatky pani Patejdlovej,“ upresnil. 

Príčiny, ktoré viedli k roztržke, nechcel zdroj verejne rozoberať. Iba na záver skonštatoval, že „Boris Filan si neuvedomuje, že to, čo teraz povedal, Vaša poškodilo. A on sa nemôže brániť".

FOTO zničeného Patejdla pred smrťou v GALÉRII

Prečítajte si tiež: