Meno Marek Hamšík (35) nie je iba symbolom športových výkonov, ale aj množstva tetovaní. Z vlastného tela si vytvoril obraz s postavičkou psa Snoopyho, vreckom označeným znakom dolára či zeleným okom.

Zaujímavou kerkou je aj lastovička, ktorou sa pýšia viacerí futbalisti. Juraj Kucka, Vladimír Weiss mladší a ďalší. Predtým išlo o tetovanie typické pre skúseného moreplavca. Lastovičku, symbol návratu, si smel vytetovať len ten námorník, ktorý uplával päťtisíc námorných míľ. Hamšík nedávno priznal, že sa snaží v záľube s kerkami krotiť. „Chcel by som ďalšie, len žena mi to nechce dovoliť. Ďalšie tetovačky budú už len také ,blbostičky‘. Pre nové si odstraňujem laserom staré, čo bolí,“ povedal dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie, ktorý pred pár dňami oznámil, že po prebiehajúcej sezóne ukončí aktívnu kariéru.

Žil svoj sen

„Začal som v klube Jupie ako štvorročný, po aktuálnej sezóne končím s mojou futbalovou kariérou. Bolo to úžasných devätnásť rokov profesionálnej kariéry," priznal na svojej instagramovej stránke Hamšík.

„Žil som si svoj sen. Ako malý chlapec som sníval iba o tom a predstavoval si, že budem mať raz úspešnú futbalovú kariéru na najvyššej úrovni a do bodky som si to splnil. Futbal bola moja láska, vášeň a robota, ktorej som vždy odovzdal všetko. Ďakujem všetkým klubom, v ktorých som pôsobil a pre ktoré som sa vždy snažil odovzdať moje maximum. Špeciálne poďakovanie patrí mojej rodine a najbližším kamarátom, ktorí boli toho súčasťou a vždy stáli pri mne a boli mi oporou," dodal futbalista, ktorý nezabudol poďakovať aj svojim fanúšikom.