Speváčka Hana Zagorová (74) si spokojne žila vo svojom starom podkrovnom byte na pražských Vinohradoch, až kým ju jej manžel Štefan Margita (64) nepresvedčil, aby sa presťahovali do novostavby v Podolí. Trvalo jej pár mesiacov, kým sa dala presvedčiť, ale teraz si už vyše 15 rokov užíva pohodlie, o akom sa mnohým ani nesníva. Hana síce tvrdí, že nie je nejako špeciálne náročná ani rozmaznaná, ale tento mezonetový byt ponúka možnosti, po ktorých vždy túžila. Keďže na Vinohradoch mala problém s parkovaním pre nedostatok miesta, v novom bytovom komplexe veľmi ocenila podzemnú garáž, do ktorej sa z bytu pohodlne dá dostať výťahom, čo je výhodné najmä v prípade zlého počasia.

Výhodou tohto nového bývania bolo aj to, že si od začiatku mohli v spolupráci s architektom doňho zapracovať svoje návrhy, čiže takto dostali byt  postavený presne podľa ich predstáv, a podľa toho to tam aj vyzerá. Nečudo, že sa jeho majitelia v ňom cítia tak dobre. Izby v ich mezonetovom byte sú orientované na východ a západ, byt má dve terasy, kde sa dobre darí kvetinám. Domáca pani tam na ozdobu dokonca pestuje aj jahody.

Pozrite, ako to vyzerá v mezonetovom byte u Hany a Štefana!

Interiér bytu je moderne zariadený, pôsobí pritom veľmi útulne. Príjemnú atmosféru okrem mnohých milých doplnkov mu dodáva podlaha z bambusového dreva. Obývací priestor od kuchyne oddeľuje krb, Hana so Štefanom si posedenie pri otvorenom ohni dokážu vychutnať aj mimo vianočného času. V každom ročnom období atmosféru interiéru dotvárajú živé kvetiny vo vázach a sviečky. Hana Zagorová svoje bývanie príliš neukazovala, ale odkedy si zriadila účet na sociálnej sieti, necháva fanúšikov nahliadnuť do svojho súkromia, a veru, nežijú si so Štefanom zle.