Zatiaľ čo moderátorka Miriam Kalisová (36) sa už dredov zbavila, jej kolegyňa Lenka Raimanová, v minulosti Šóošová (45), či europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (44) si dali dredy dlhé až po zadok. Celebritný kaderník Paviel Bendler (36) dvíha varovný prst a upozorňuje, že štýlový účes dokáže narobiť poriadne šarapaty.

Ničia a oslabujú

Ako už Paviela poznáme, je za každý experiment, no pred dredmi má aj on rešpekt. „Viem, že sú teraz veľkým hitom medzi mladými. Najčastejšie ich nosia chalani vo forme hríbika, ale populárne sú aj medzi ženami. Ja by som však pri voľbe tohto účesu bol veľmi opatrný, pretože dredy dokážu korunu krásy výrazne poškodiť, nielen vlas, ale aj korienky,“ upozornil prominentný kaderník.

Účes sa podľa neho robí pridaním umelého kanakelonu. „Jeho tvorba je menej náročná ako údržba, pretože ako vlasy dorastajú, dredy sa musia neustále dorábať od korienkov. Často si nositelia neuvedomujú, že sa tým neraz vytrhávajú, že ich to veľmi ničí, oslabuje a dokonca spôsobuje rednutie vlasov. Navyše ani ich umývanie nie je žiadna hračka. Dá sa to len pomedzi dredy, trošku pošúchať šampónom, poriadne opláchnuť a nechať vyschnúť,“ vysvetlil Paviel.

Dredy naoko

Rozhodnutie dať sa na dredy však moderátorka Miriam Kalisová neľutuje a hoci teraz nosí už iba svoje prirodzené vlasy, k dredom sa v budúcnosti plánuje vrátiť. Podľa nej nie sú dredy ako dredy a ona zvolila šetrnejšiu verziu.

„Do klasickej by som nešla,“ hovorí jasne. „Dlho som po nich túžila, ale keďže som nevedela, že existuje aj niečo také ako napletacie dredy, ktoré si človek môže dať hocikedy dolu, tak som si na to netrúfala. Moja známa Peťka ich však robí extrémne ľahučké, takže ich skoro necítiť. Dredy som si umývala často, ale bolo to trošku komplikovanejšie, to je pravda. Používala som všelijaké vlasové tinktúry na posilnenie korienkov, keby náhodou, takže mám pocit, že moje vlasy dostali ešte viac starostlivosti ako predtým. A hlavne, žiadne žehlenie, lakovanie a natáčanie vlasov, takže si aj oddýchli,“ vymenováva pozitíva.

FOTO známych Sloveniek s dredmi v GALÉRII >>>

Dopriala aj dcére

Účes sa podľa Miriam dokonale prispôsobil aj jej práci. Určite by nebolo vhodné, ak by vážne témy v Reflexe moderovala s výstrednými dredmi. „Keď som vysielala, dávala som si ich vždy na týždeň dolu, a potom mi ich znovu naplietli. Ale myslím, že raz alebo dvakrát som vysielala aj v dredoch. Mala som zapletený vrkoč a na obraze to nebolo takmer vidno,“ podotkla šalamúnsky. A keď mamin účes prvý raz zbadala dcéra Mia, hneď chcela vyzerať rovnako. „Tak sme v lete mali dredy obidve. A bolo to super,“ uzavrela moderátorka.