Vojna slov, očierňovanie a presadzovanie vlastnej pravdy. Na mediálnu porozvodovú prestrelku, akú rozpútala česká speváčka Lucia Vondráčková (38) a hokejista Tomáš Plekánec (35), sa nechytajú ani naši majstri šoubiznisu. Dara Rolins a Rytmus či Peter Sagan s Katkou Saganovou svoje vzťahy ukončili podstatne zmierlivejšie. Odlišné vyjadrenia niekdajších zaľúbencov Lucie a Tomáša na adresu ich manželstva a okolností rozchodu rozdelili ľudí na dva tábory. Kde je pravda, však vedia len oni dvaja. Isté je, že s prispôsobovaním pravdy, či mediálneho obrazu vo svoj prospech má Lucie Vondráčková skúsenosti už z minulosti. Tvrdí to aspoň jej teta, speváčka Helena Vondráčková.

Rana do srdca

Helena Vondráčková teraz asi Tomášovi Plekancovi rozumie najviac.
Helena Vondráčková teraz asi Tomášovi Plekancovi rozumie najviac.
Zdroj: profimedia

Po tom, čo sa Helena Vondráčková vydala za Martina Michala, ju odvrhol brat Jiří s celou rodinou. Čiže aj s jeho dcérou a Heleninou neterou Luciou. Do nechutných súrodeneckých invektív Heleny a Jiřího sa nezriedka zapájala aj niekdajšia roztomilá speváčka a herečka. Udalosti a svoj vzťah k tete Helene opisovala spôsobom, ktorý česká spevácka diva označovala ako klamstvo a ranu do srdca. „S tetou sme sa stretávali len na Vianoce alebo niekedy cez prázdniny, pretože Helena je sólistka, ktorá vždy myslí hlavne na seba. Nie je to asi ten typ, ktorý by sa chcel pre niekoho obetovať alebo by rád pomáhal ostatným,“ prezentovala Lucia svojsky vzťah k slávnej tete.

Helenu jej slová dlho nenechali spávať, no zareagovala na ne až s odstupom času vo svojej knihe s názvom Spomínam a nič neľutujem. „Ranilo ma to viac ako článok, v ktorom opisovala, že som lakomá a že som jej v živote dala len jeden darček, šampón. Verila som, že nikto tomu neuverí a že to tak snáď ani nepovedala. Ale ako môže tvrdiť, že myslím hlavne na seba a nerada pomáham ostatným?“ kladie si rečnícku otázku.

Stále dúfa v zmier

Bez ohľadu na súčasnosť a narušené vzťahy si na obdobie, keď boli súdržnou a milujúcou rodinou, Helena rada spomína. „Lucka so svojím bratom Davidom u mňa pravidelne trávili časť leta. Vymýšľala som im program, plávali v bazéne, chodili sme na huby či hrať tenis. Robila som im marhuľové knedle s tvarohom, ktoré milovali a ja som milovala ich. Bola s nimi sranda a ja som si pripadala ako ich mama. Raz si vliezli do kúpeľne, kde sa nalíčili šminkami a potom sa navliekli do mojich šiat. Takto vyparádení sa mi potom prišli ukázať. Lucia bola už ako malá veľmi bystré dievčatko. Keď raz v nemeckej televízii zistili, že mám talentovanú neter, nacvičili sme úspešné spoločné vystúpenie, v ktorom sme aj stepovali. Škoda, že teraz sú naše vzťahy na bode mrazu. Možno sa to raz zmení,“ nádeja sa speváčka, ktorá chystá v polke septembra tri koncerty na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať: