Kolegovia zo Slovenského národného divadla (SND) sa stále spamätávajú zo šoku. V pondelok ich zasiahla strašná správa - talentovaná členka činohry prvej scény Monika Potokárová spáchala samovraždu. Na život si siahla v byte svojho manžela, hereckého kolegu Roba Rotha (47). Nepochopiteľne a predčasne. Rodina mladej umelkyne sa so stratou vyrovnáva veľmi ťažko. Verejnú rozlúčku na doskách divadla si nepriala, rozlúčiť sa s Monikou, ktorá pochádzala z Košíc, chcú iba v súkromí. V Činohre SND ich rozhodnutie akceptovali, napriek tomu poslali kolegyni do neba emotívny odkaz.

Jeden detail

Verejná rozlúčka hercov s Monikou Potokárovou začína slovami jej staršieho kolegu Františka Kovára. "Anjeli strážni, čo ste robili? Kde ste boli v tú osudovú chvíľu? Vy viete, že človek nepočuje, keď niekomu potichu puká srdce. Len sudičky to vedeli. Pýšili sa, koľko talentu jej nadelili, ale zamlčali jej údel človečí. Monika, zostali spomienky a v každej z nich k tebe naša láska," citujú herca na facebookovom profile Činohry SND.

Zábery zo spomienkového VIDEA si pozrite v GALÉRII

V piatok podvečer tiež kolegovia zverejnili spomienkové video na nezabudnuteľné chvíle herečky na našej prvej scéne. V slideshow premietajú zábery z divadelných inscenácií, v ktorých žiarila. Na obraze sa strieda s najväčšími hviezdami divadla - Jánom Koleníkom, Tomášom Maštalírom, Milanom Ondríkom či ďalšími. V zostrihu chýba len jeden podstatný človek, osudom skúšaný herec a dnes už vdovec Robo Roth.

Mohlo by vás zaujímať: