Herec Ady Hajdu je okrem skvelého umelca aj vášnivý golfista. Prevádzkuje divadlo pod palubou lode, kde je k dispozícií aj pohostinstvo. Herca tam nejedenkrát stretnete po predstavení s pohárom vínka v družnej debate s hosťami. Večierky a akcie má rád. Je spoločenský typ, a preto nechýba na žiadnom dobrom večierku. Rád z ponuky na akciách ochutná víno, ktoré ho zaujme. Priznal, že nie jedenkrát to s alkoholom prehnal a druhý deň ho bolela hlava ako šľak. Po prehýrenej noci sa, paradoxne, snaží ihneď zapojiť do denného režimu.

Mediálna párty televízie JOJ v jednom z Bratislavských podnikov. Na snímke Vladimír Hajdu.
Mediálna párty televízie JOJ v jednom z Bratislavských podnikov. Na snímke Vladimír Hajdu.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Na nedávnej ochutnávke vína priznal, čo druhý deň po pitke prežíva: „Samozrejme, niekedy to človek preženie, ale záleží, aké vína pijete,“ povedal Ady Hajdu.

„Už nikdy nebudem piť,“ to je veta, ktorú po prehýrenej noci povedal už nejeden z nás. Stavy po noci plnej alkoholu nie sú vôbec príjemné, v hlave nám duní, žalúdok je ako na vode a každý hlasnejší zvuk nám spôsobuje doslova muky. Vtedy je pre nás najdôležitejšie zistiť, čo je dobré na opicu. Herec si našiel systém, ktorý jemu v takých stavoch pomáha: „Po búrlivej noci prichádza ráno. Funguje proti tomu jedine nepiť. Ale, keď už to príde, ráno treba piť veľa vody, samarin si dať a citrónovú vodu piť. Hlavne nezostať v posteli, ale vykonávať nejakú činnosť, keď to preženiete. Alebo zostať v posteli s nejakou milou,“ opísal v jojkárskej televízii Hajdu.

Svoje o druhoch vína vie aj herec Vladimír Černý: „My sme mali značky, ktoré sme volali po svojom. Tri značky vína sme mohli piť. Jedno sa volalo, že “očipuč“. Keď sme si ho dali, tak oči išli von. Potom bol “stenolez“ a posledné bolo “tigrí úsmev“. To je už úplna katastrofa. Po litri takého vína vyzerali dotyčný viete ako,“ zasmial sa pri opise delikátnych nápojov Černý.

Človek je aj ďalší herec Róber Jakab. K odviazaným večerom sa priznal: „Tých takých horších zážitkov mám viac,“ naznačil, ale bližšie ich rozoberať nechcel .