Zmenil sa. Roman Luknár (55) už dlhodobo trpí vážnymi zdravotnými problémami. Platničky mu ešte nedávno spôsobovali ukrutné bolesti, preto prestal nakrúcať aj televízny seriál Pán profesor. Redaktor PLUS 7 DNÍ herca pred pár dňami stretol, prechádzal sa neďaleko svojho bydliska.

Zdravotné problémy

Známy umelec bol donedávna jednou z hviezd seriálu Pán profesor, kde hral riaditeľa školy Rácza. „Milí diváci, myslím si, že vám máme čo ukázať, najmä tí mladí, lebo je to o mladých. Ďakujem, tešíme sa,“ odkázal koncom februára prostredníctvom kamier svojim fanúšikom. Po dvoch mesiacoch sa však z druhej série vytratil. Jeho postava musela byť z deja stiahnutá a v úlohe riaditeľa ho zastúpil jeho herecký kolega Peter Nádasdi (43).

 

Luknára totiž už dlhé mesiace trápilo zdravie. Pre neutíchajúcu bolesť chrbtice, ktorú mu spôsobovali platničky, si musel dať od natáčania pauzu. Na pľaci vraj už nevedel ani stáť na nohách. Dokonca sa podľa našich informácií určitý čas potreboval pridržiavať chodúľky. Obyvatelia bratislavskej Rače, kde herec býva, ho tak vídavali pomerne často. Teraz sa však zdá, že je všetko na najlepšej ceste, aby sa umelec opäť vrátil na pľac. „V lete sa bude nakrúcať tretia séria seriálu a Roman Luknár v nej bude opäť účinkovať,“ dozvedeli sme sa zo zákulisia televízie.

Bez chodúľky

Luknár posledné mesiace oddychoval a snažil sa načerpať nové sily. A zdá sa, že sa zdravotne dáva do poriadku. Reportér PLUS 7 DNÍ ho stretol v uliciach bratislavskej Rače, ako si sám vykračuje bez akejkoľvek podopierajúcej pomôcky. Zdá sa, že nohy ho opäť poslúchajú a chrbát už toľko nebolí. Choroba však na ňom zanechala svoje stopy. Na prvý pohľad by známeho herca spoznal iba málokto. Prešedivený a výrazne pribraný Luknár sa v teplákoch, mikine a na boso v „kroksoch“ prechádzal ulicami. Najskôr si to s igelitkou z lekárne namieril do obchodného centra Račan, kde sídlia aj všeobecní lekári. Na prechádzke si ešte kúpil jedlo, ktoré si dal zabaliť, vyfajčil cigaretu a posedel si na lavičke s mobilom na uchu. Po celý čas bol sám.

Viac aktuálnych FOTO  Luknára v GALÉRII >>

S kým herec aktuálne žije, nevedno. Na Slovensko sa natrvalo vrátil z južnej Európy zhruba pred trinástimi rokmi spolu s dvoma synmi a manželkou Lolou. Pre rodenú Španielku bol však život na Slovensku nesmierne ťažký a po pár rokoch nasledoval rozvod. Po boku inej ženy sa Roman Luknár verejne neobjavil asi sedem rokov. Až v roku 2019 dorazil na filmový festival Art Film Fest s priateľkou Monikou, odvtedy sme ich spolu nevideli.