Mohla svoje krivky priznať a vyzerať skvelo. Naopak, známa herečka sa rozhodla pre voľný strih šiat, ktorý nebol dobrou voľbou. Čierne voľné šaty jej uberali na sexepíle a pridávali roky. Na pódiu pred publikom uplynulú sobotu nevyzerala Šišková (57) ako diva, aj keď snaha tam bola.

Ako na hojdačke

Herečka Anna Šišková nikdy nepatrila k štíhlym laniam, ale svoju postavu si strážila. Cvičila a občas aj diétovala. Pre veľkú gurmánku - napísala aj knihu receptov - bolo pritom obmedzovanie sa v jedle vždy utrpením. Extrémne schudnutá pútala pozornosť v poslednom čase každé dva roky. Pozornosť médií zaujala keď sa jej podarilo schudnúť štrnásť kíl. Na túto tému poskytla blondínka mnoho rozhovorov. V každom jednom však prízvukovala, že cesta k vytúženej postave nie je jednoduchá. Podobne drastickú diétu by podľa vlastných slov už neabsolvovala. „Držala som takzvanú proteínovú diétu, čo znamená, že pridáte veľa bielkovín aj v podobe nápojov. Dnes by som už do toho nešla. Diéta mi spôsobila problémy so slinivkou. Ale je fakt, že kilá sa mi pomaly vrátili späť, možno by som s nimi mala niečo robiť. Uvidíme,“ priznala pre rokom.

Obmedzilo ju zdravie

Šišková mala dlhší čas problémy s chrbticou, ktoré ju limitovali v pohybovej aktivite. Preto sa dala na plávanie. Extrémne hmotnostné výkyvy sú na nej badať od rozvodu s režisérom Jiřím Chlumským. Dvojica žila v Prahe a po rozvode museli riešiť aj majetkovo-právne vyrovnanie, takže bolo toho na blondínku dosť. Známa herečka sa v spoločnosti objavuje čoraz menej. Väčšinou jej robí sprievod dcéra Tereza (30), už dnes považovaná za úspešnú režisérku. Po boku nemá aktuálne Šišková žiadneho oficiálneho partnera, hoci lásku ešte na klinec nezavesila.

Prežila si svoje

V relácií Trinásta komnata porozprávala Anna Šišková ako prežívala milenecký vzťah s vtedy ženatým Jarom Filipom. „Jaro Filip bol vtipný, zábavný a ženy ho milovali. Nemusel vynaložiť veľké úsilie na to, aby ma získal. Tým, že bol ženatý, som od neho nič nechcela. Nechcela som, aby sa rozvádzal. On bol ten, kto chcel dieťa. Myslel si, že ho to donúti rozhodnúť sa. Ale nakoniec sa rozhodol inak. Bola otázka, či si dieťa nechať alebo nie. Nakoniec som sa rozhodla, že si to dieťa nechám a vtedy sa on na mňa úplne vykašlal,“ povedala v Trinástej komnate o svojom prvom tehotenstve. So vzťahu s Filipom má staršiu dcéru Dorotu (35), vychovával ju však jej manžel divadelný i filmový režisér Juraj Nvota. Nvotovi porodila druhú dcéru Terezu, a staršiu Dorotu si osvojil. Manželstvo im nevydržalo.