Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Nové nádejné tváre modelingu a svetové hviezdy

Topmodelka Michaela Kocianová (33), pri príležitosti aktuálne prebiehajúcich castingov na súťaž Elite Model Look upozornila na aktuálne trendy v tomto biznise. Okrem atraktívnych dievčat a chlapcov, majú najnovšie dvere do agentúry otvorené aj pre transrodových ľudí, respektíve ľudí s inou identitou. „Nech prídu úplne všetci. Aj takí, ktorí si o sebe nemyslia, že sú pekní. Ani ja som si spočiatku o sebe nemyslela, že som atraktívna. Potom som prišla na casting a zmenil sa mi od základu život. Lebo viete… Čo je to krása? Pre každého niečo iné,“ zamyslela sa počas rozhovoru pre PLUS 7 DNÍ.

Myslia aj na seniorov

Na kastingy Elite model look, ktoré prebiehajú v rôznych miestach Slovenska prúdia davy ľudí, no podľa vyjadrenia manažérky agentúry Kataríny Kullmanovej, zatiaľ vraj bohužiaľ nikto s inou rodovou identitou.

Kocianová nám v spoločnosti ambicióznych tínedžerov priznala, že sa medzi nimi už cíti ako inventár a upozornila na svoje nové aktivity. So šéfom Elite, Sašom Jánym založila občianske združenie Vetulus, na pomoc slovenským seniorom. V ich prospech sa rozhodla vydražiť aj niekoľko luxusných šiat návrhárky Elisabetty Franchi.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Nové nádejné tváre modelingu a svetové hviezdy


„Naším poslaním je zmena postojov spoločnosti k starším občanom, podpora ich aktívneho života a psychického zdravia. Prvým krokom na ktorý sa so Sašom chystáme, je zriadenie platformy s názvom Liga pre seniorov,“ prezrádza a pokračuje.


„Mám pocit, akoby sme všeobecne zabúdali na to, že sú medzi nami aj seniori. To mi je veľmi ľúto. Každý z nás sa ale dostane časom do bodu, keď budeme musieť riešiť pre svojich rodičov, alebo starých rodičov zariadenie, kde budú môcť byť pod neustálym dozorom sociálnych a lekárskych odborníkov. Je to veľký problém. Raz príde čas, keď ten domov dôchodcov budeme potrebovať aj my,“ pripomína triezvo realitu.

Žiadna frustrácia

Modelka na vlastný dôchodok ale zatiaľ nemyslí. Je rada, že jej v biznise ide karta a že vo svojom veku vyzerá mladšie ako vrstovníčky. „Nehľadajte za tým veľkú vedu. Keď som pracovne aj súkromne spokojná, je to vidieť aj na zovňajšku. Spokojnosť ide totiž zvnútra,“ pripomína starú známu pravdu.

Vrásky na čele jej nerobí ani fakt, že aktuálne po svojom boku nemá žiadneho frajera. „Určite z toho nie som frustrovaná. Dostať sa do psychickej harmónie sa viem aj sama. Ale priznávam, že s partnerom je to jednoduchšie. Hoci bez neho má človek aspoň viac času pracovať na sebe,“ uvažuje.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Nové nádejné tváre modelingu a svetové hviezdy