Tip na článok
Daniela Švecová: „Ja som vlastne doteraz nevedela, či ho mám ľutovať, alebo sa mám na neho hnevať.“

Hlupáčik zo Starej Ľubovne? Šéfka Najvyššieho súdu sa pustila do predsedu disciplinárneho senátu, ktorý riešil Harabina

Nekladie si servítku pred ústa. Predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová, do ktorej sa tak rád nevyberaným spôsobom obúva jej predchodca Štefan Harabin, sa konečne rozhodla brániť.

Galéria k článku (21 fotografií )
Daniela Švecová: Podá na Harabina trestné oznámenie?
Štefan Harabin: O predsedníčke Najvyššieho súdu sa vyjadruje veľmi nevyberane.
Štefan Harabin

V rozhovore pre najnovšie číslo týždenníka PLUS 7 DNÍ si podala rovno predsedu disciplinárneho senátu JUDr. Erika Uhlára.

„Napríklad v ostatnom disciplinárnom pojednávaní so Štefanom Harabinom bol predsedom disciplinárneho senátu pán JUDr. Erik Uhlár zo Starej Ľubovne, ktorý má možno šesťročnú prax na súde prvého stupňa. Bolo by vhodné spýtať sa ho na dĺžku jeho praxe na odvolacom súde, “ povedala pre náš týždenník.

Mladý a neschopný?

Nepozdáva sa jej jeho prax a schopnosti. „Podľa mňa je príliš mladý a neskúsený náležite posúdiť existenciu disciplinárnej zodpovednosti sudcu Najvyššieho súdu a vôbec pochopiť mechanizmus a dôvody zasadnutia kolégia,“ povedala.

Rovnako v rozhovore spochybnila aj schopnosti svojho predchodcu Harabina. „Pán Š.H. je vysokoplatený sudca Najvyššieho súdu, ktorý sa len nezmestí do vlastnej kože. Ani z odbornej stránky nie je taký dobrý, ako sa o ňom hovorí,“ povedala ostro.

Bude vás zaujímať

Podá Švecová na Harabina trestné oznámenie? A ako sa chce popasovať s popíjaním sudcov v pracovnom čase? Dočítate sa v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní