Ide o vec prestíže či sa mu zažiadala nová skúsenosť? Bývalá hviezda zámorskej NHL Marián Gáborík (39) patrí medzi Slovákov, ktorí milujú dovolenky pri mori. A ešte radšej má tie na lodi. Minulé leto sa hokejista s manželkou Ivanou (34) a vtedy iba trojmesačnou dcérou Bellou plavili po Jadrane na luxusnej jachte Aurum Sky.

 

Týždňový letný pobyt na nej stojí minimálne 54-tisíc eur. Nadštandardnú dovolenku na jachte si zrejme zamilovali natoľko, že sa údajne rozhodli inves­tovať. Našinci pohybujúci sa  v Chorvátsku už klebetia, že Gáboríkovci si zadovážili vlastnú loď. Neboli by žiadnou raritou, plavbu na jachte si užívajú aj iní známi Slováci.

Od kamaráta politika

Marián Gáborík už tri roky nehrá hokej, vymenil ho za moderovanie vlastnej šou, ktorú má s kamarátom Borisom Valábikom na RTVS, a, samozrejme, venuje sa aj svojej rodine. Posledné júnové horúce dni sa s ňou vybral na dovolenku. Očividne ho neodradil strach z pandémie koronavírusu a rovnako ako minulý rok zvolil pobyt pri „slovenskom“ mori v Chorvátsku. Rozdiel sa však oproti vlaňajšku predsa len našiel.

Zatiaľ čo minulé leto brázdili Gáboríkovci more v prenajatej jachte dlhej 43,5 metra so šiestimi kajutami a s luxusným vybavením, teraz vyplávali z prístavu na celkom inej lodi. Podľa informácií PLUS 7 DNÍ ju údajne kúpili od bývalého ministra hospodárstva Juraja Miškova (48). Známy politik si ju zaobstaral ešte v roku 2011, vraj ho vtedy stála okolo 1,2 milióna eur, ktoré splácal postupne.

Ide o bronzovo-zlatú jachtu Sessa C68, ktorú Miškov pomenoval Brahma. Tento typ lode má tri až štyri veľké kajuty s kúpeľňami, luxusnú obývačku s kuchyňou či dokonca práčku. Kapacita 21-metrovej jachty by mala byť štrnásť osôb. Na jachte má posádka k dispozícii aj čln, na ktorom Marián teraz rád vyváža svoju Ivanu.

Sami sebe pánom

Novinkou je aj to, že Gáboríkovci už nepotrebujú kapitána. Obaja manželia tento rok tesne pred plavbou urobili kapitánske skúšky, čím sa pochválili na sociálnej sieti. „Kapitánka Ivana sa hlási do služby,“ napísala k záberu pani Gáboríková a v ďalšej fotke priznala: „Urobiť si kapitánske skúšky bolo to najlepšie rozhodnutie.“

Hoci na sociálnej sieti Ma­rián Gáborík rád zverejňuje fotografie z lode či člnu, o údajnej kúpe jachty od bývalého politika sa mu hovoriť veľmi nechcelo. „Áno, spravili sme si s manželkou kapitánske skúšky. Prepáčte, k ďalšej veci sa nebudem vyjadrovať,“ odvetil nám hokejista, pričom nákup jachty nepoprel.

Skúpy na slovo bol aj Juraj Miškov. „Som práve na mori, nemám tu dobrý signál. Nejakú loďku som predal, nejakú som kúpil, ale to je asi všetko, čo vám k tomu oficiálne poviem. Veď aj tak už asi viete všetko,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ bývalý minister.

FOTO Gáborikovej jachty v GALÉRII >>

Fotografie z luxusného plavidla však hovoria jasnou rečou. Čelo novej Gáboríkovej lode je navlas rovnaké ako predná časť trupu lode, ktorú vlastnil donedávna exminister. Rovnaké je sfarbenie jachty i drevená korma - zadná časť lode. Dokonca sa páni netaja tým, že sú priatelia. Pred pár dňami obaja zverejnili spoločný záber z plavby loďou na Jadrane. „Kapitáni dvojčatá,“ napísal pod fotografiu politik.