Predseda parlamentu Andrej Danko sa bude sťahovať do honosnej vily s bazénom. Zatiaľ za ňu zaplatil pol milióna, - takto znel headline k článku PLUS 7 DNÍ z januária 2017. Niekdajší predseda Národnej rady si vtedy daroval pod vianočný stromček obrovské sídlo, ktoré bolo potrebné dokončiť. No ani po troch rokoch sa do neho nenasťahoval. Žeby šiel v šľapajach exministra Jána Počiatka, ktorý si vilu v Bratislave dolaďoval do poslednej kľučky temer desať rokov?

Výťah a bazén s protiprúdom

Ešte stále predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko (45) si nedokončenú nehnuteľnosť vyhliadol v bratislavskej Dúbravke. Podarilo sa mu ju získať za "iba" 499-tisíc eur,  čakalo sa, že vraziť do nej musí ďalšie desaťtisíce. Trojpodlažná budova vyzerá už z ulice majestátne, úžitková plocha predstavuje 429 štvorcových metrov, mimo toho zaberá terasa 141 štvorcových metrov.  Veľkolepým rozmerom zodpovedá aj interiér. Do domu architekt navrhol radšej výťah.

Na najvyššom poschodí si majiteľ, ak sa do nej nasťahuje, bude môcť užívať tri spálne so šatníkmi dve kúpelne. Na nižších podlažiach fitnes či vinnú pivnicu. Do garáže sa zmestia až tri autá, obrovskej záhrade by mal dominovať bazén s protiprúdom. 

Už takmer rok nie je Andrej Danko zahltený pracovnými povinnosťami predsedu parlamentu, preto nás zaujímalo, ako v stavebných prácach pokročil. Zmena je už minimálne vizuálna. Či k lepšiemu, záleží na vkuse každého. Z terás nechal nový majiteľ odstrániť drevený obklad, inak zamuroval a presklil, čo mohol. Fásada zmenila farbu na bielu. No na plote stále visí veľký nápis "Pozor! Staveba povolená. Nepovoleným  vstup zakázaný."

Kedy sa Andrej Danko chce do nového sťahovať, nie je jasné. Keď totiž nepracuje, zdržiava sa v úplne inej nehnuteľnosti na Záhorí.

FOTO Dankovej vily PREDTÝM a TERAZ nájdete v GALÉRII

Naopak, v opačnej situácii ako Danko je súčasný predseda parlamentu Boris Kollár. V jeho prípade prišla nebývalá stavebná aktivita s funkciou. Keď vlani po parlamentných voľbách začal viesť Národnú radu, už niekoľko rok žil v modernej vile pri bratislavskom Slavíne. Obkolesovala ju nedokončená záhrada, no už čoskoro po voľbách sa majiteľ rozhodol skultivovať ho. Na pozremok nabehli robotníci s mechanizmami a niekoľko týždňov makali u Kollára ako včeličky. Viac TU

Kde sa momentálne Andrej Danko skrýva a s akou ženou trávi svoj čas, si môžete prečítať v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.