Na ulici by ste tohto dvadsaťjeden ročného chalana zo Zlatých Moraviec zrejme prehliadli, v skutočnosti ide o obrovskú muzikantskú a dídžejskú hviezdu. Narodil sa ako Ján Bárta, no milióny fanúšikov mnohých krajín ho poznajú pod pseudonymom Johnny Bee.

Obrnil sa

Odvtedy, čo ho ako dvanásťročného postavil pred dídžejský pult starší brat, pre neho podľa vlastných slov neexistuje žiadne iné povolanie. „Ešte som ani poriadne nedosiahol na pult, ale už som hral a ľudia sa zabávali. Cítil som sa úžasne,“ vyznal sa pre PLUS 7 DNÍ. Bol tak dobrý, že o ďalšie dva roky, sa svojej vášni už venoval profesionálne. „Vtipnou iróniou je, že som bol ešte len štrnásťročný ôsmak na základnej škole a už som hrával rozlúčkové a stužkové slávnosti.“ hovorí významne. „Je super, keď robíte niečo, čo vás napĺňa a zároveň živí. Rodičia ma v muzike podporujú, ale nikdy som si od nich nemusel pýtať žiadne peniaze. V tomto smere nie som na nikoho odkázaný,“ dodáva s hrdosťou. 

Veľmi skoro dosiahol medzinárodný úspech, čo sa odrazilo samozrejme aj na jeho príjmoch. „Prvé auto som si kúpil už na strednej škole. Mnohým spolužiakom sa to nie veľmi páčilo a cítil som medzi nimi aj neprajníkov. Proti tomu sa ale treba len obrniť,“ krčí plecami. Ešte horšie to bolo, keď absolvoval dokopy tri koncertné šnúry s raperom Kalim. Zatiaľ, čo jeho rovesníci rapera obdivovali a túžili po spoločnej fotografii, Johnny Bee sa s ním priatelil a stál na jednom pódiu.

Obletel celý svet

Dnes je ešte oveľa ďalej. Z jeho piesní sú obrovské hity svetového významu. Prvýkrát výraznejšie zarezonoval skladbou Drop It a potom to už išlo samé. Nezastavil sa ani počas lockdownu. V priebehu ostatných týždňov vypustil do sveta hneď dva nové hity. „Pieseň Yeah má vyslovene letnú emóciu. Preto vo videoklipe máme party s peknými babami pri bazéne, do toho lode, skútre, tance, skrátka všetko, čo patrí k prázdninám,“ vysvetľuje.

Pieseň vznikla v medzinárodnej produkcii. „Naspieval mi ju skvelý rumunský spevák Arian Robert, ktorého dlho sledujem na sociálnych sieťach a slovenská speváčka Nia. Vyšla pod maďarským vydavateľstvom Love Style Records, u ktorého som vydal dávnejšie aj singel Let Me Know. Postarali sa mi o brutálnu reklamu, akú by som mohol asi ťažko čakať od nejakého slovenského vydavateľa. Navyše pri množstve akcií, ktoré mám, by som na výraznejšie promo ani nemal čas,“ konštatuje. Spokojne dodáva, že singel Yeah krátko po vydaní obletel celý svet. „Výborne sa mu darí v rádiách, na Spotify aj na iných platformách. Poľsko, Brazília, Amerika, Nemecko… Track je vysoko vo všetkých TOP rebríčkoch,“ pochvaľuje si. 

Konkuruje Guettovi

Úspechom sa ale neopája. Pred pár dňami vyrukoval s ďalším singlom Heartbreak. „Je to pre zmenu trochu housovejší song, ale tiež sa super ujal. Vyšiel vo vydavateľstve Elephant House records, ktoré sa orientuje na tento druh hudby. Pieseň som tentoraz produkoval s talianskym producentom Giova a naspievala ho maďarská speváčka Myra,“ prezrádza. 

Pozrite si veľkú GALÉRIU! Takto vyzeral malý Janko, keď si ako Johnny Bee, odskočil zo školských lavíc k dídžejskému pultu 

Aj v tomto prípade to bol zásah do čierneho. „Aktuálne som v najväčšom dídžejskom portáli Beatport, na tridsiatom ôsmom mieste. Konkurujú mi tu najväčšie dídžejské elity na čele s Davidom Guettom. Toto považujem za svoj veľký úspech. V podstate som len chcel spraviť niečo pre ľudí do klubu a takto skvele to vypálilo,“ teší sa.

Investuje

Zarobené peniaze podľa vlastných slov zbytočne nerozhadzuje. „Všetko s mojim tímom investujeme do nových projektov a videoklipov. Dôležité je prichádzať stále s niečím novým a potom to naživo prezentovať pred fanúšikmi. O pár dní idem hrať na slávnu pláž Zrče do Chorvátska, kde ako dídžej fungujem už päť rokov. Okrem toho ma počas leta ešte čaká veľa akcií na Slovensku a v Česku. Veľmi intenzívne riešime turné po Európe, kde budem hrať v mnohých kluboch, ktoré sú v prvej stovke na svete. Pravidelne tiež usporadúvam rôzne festivaly pre mladých. 3. septembra chystám napríklad veľkú rozlúčku s letom Bye Bye Summer v Obyciach, kde vystúpia tí najlepší z tanečnej scény u nás,“ vyratúva na záver svoje aktivity.

Toto frčí vo svete. Pozrite si Johnnyho najnovší videoklip Yeah