Televízna sláva či divadelné dosky pre najlepšiu herečku sezóny? Pre Petru Vajdovú (33) bagateľ, veď už nejaký ten mesiac prechádza privátnou drámou. Ešte začiatkom leta jej celá krajina držala palce. Herečka nabrala vnútornú silu, nastúpila do protialkoholickej liečebne v českom Kroměříži a v utajení sa zbavovala démonov. Ibaže aj nie veľmi povolenými spôsobmi. Okrem oficiálnych terapií našla útechu u iného pacienta, českého kamionistu Martina (43), ktorého za ústavnými múrmi pravidelne navštevovala manželka. A Petra sa týmto návštevám prizerala... Príbeh lásky slovenskej Júlie a českého Rómea nakoniec zasiahol obe rodiny. Tá slovenská je, ako sme sa dozvedeli, nešťastná z nekonečného humbugu okolo herečky. Česká upozorňuje na to, že ženatý Mates, ako mu hovoria, je partia na pohľadanie. Do nového vzťahu podľa nich prišiel s dobrodružnou povahou a „pár švestkami“.

Spolu v kostole

Už to vyzeralo, že Petra Vajdová sa z problémov vylíže. Udalosti však nabrali nečakaný spád. Zo psychiatrickej liečebne v Kroměříži, kde sa dala dobrovoľne zavrieť, zmizla predčasne. O týždeň skôr - rovnako ako jej nový frajer Martin, ktorý pochádza z malého moravského mesta Slavičín, ležiaceho pár kilometrov za slovenskými hranicami. Odborníci v ich prípade odporúčali, aby ihneď nastúpili na intenzívnu ambulantnú liečbu - a tá v sebe môže skrývať aj niekoľko návštev odborníka týždenne. No zamilovaná dvojica zvolila iný postup. Okamžite sa vybrali na Balkán a tam si užívali samých seba. Spoločné fotografie z Chorvátska začiatkom augusta zverejňoval Martin na sociálnej sieti. Jeho priatelia sa nestačili čudovať. „Mates, ty tu máš za posledné dva dni viac fotiek ako za posledných päť rokov,“napísal mu jeden známy. „No to máš pravdu, ale niekedy začať musíš. Nie?“ odpísal mu zamilovaný muž, ktorý s novou milou začal tráviť čas na cestách.

Sťaby filmová dvojica sa kde-tu zjavili a následne zmizli. Podľa očitých svedkov sa v Bratislave zastavili v istom nákupnom centre. Za českými hranicami ich spočiatku videli na autobusových a železničných staniciach. No podľa najnovších informácií sa vozia na herečkinom aute. To šoféruje Martin. Je to logické, keď­že Petre, ktorej vlani v Bratislave policajti namerali za volantom 2,4 promile alkoholu v krvi, vzali na dva roky vodičský preukaz. Podľa sociálnych sietí je zjavné, že jej nič nechýba. S Martinom si užívajú posedenia u priateľov, ale odskočili si už aj na krstiny známych do kostola.

September 2018. V kostole: Dvojica počas slávnosti, na ktorú ich pozvali ich blízki. Uvidíme, či skončia pred oltárom ako ženích a nevesta.
September 2018. V kostole: Dvojica počas slávnosti, na ktorú ich pozvali ich blízki. Uvidíme, či skončia pred oltárom ako ženích a nevesta.
Zdroj: Facebook

Tak veľmi ju miloval...

Čerstvo zamilovaná umelkyňa, známa tiež zo seriálov Chlapi neplačú či Búrlivé víno, sa podľa medializovaných informácií vráti do Slovenského národného divadla v novembri. Kde sa zatiaľ nachádza, vie len úzky okruh ľudí. U rodičov v Dunajskej Lužnej nebýva, opustený bol donedávna jej bratislavský byt. Pravdepodobne sa s novým priateľom nachádzajú na Slovensku. „Ak mám dobré informácie, Martin sa u vás živí ako šofér vnútroštátnej dopravy, vozí ovocie,“tvrdia jeho českí priatelia, s ktorými sme sa spojili. A dozvedeli sme sa čosi viac aj o dobrodružnom živote, ktorý českého kamionistu priviedol k slovenskej herečke.

Asi na pätnásť rokov sa totiž stratil za veľkou mlákou. V Spojených štátoch sa vraj pretĺkal, ako sa dalo, a keď sa vrátil do Česka, oženil sa. Vzal si Renátu, ktorú blízki opisujú ako šikovnú, dobrú „holku“. Známi dodnes o manželoch hovoria ako o idylickom páre. „Martin je veľmi zábavný, ako chlap nie je zlý. Ni­kdy nikomu neublížil, práve naopak, on by sa rozdal. Nebol ‚děvkař‘ a so svojou ženou Renčou sa dopĺňali. Nemali deti, ale najskôr preto, že nechceli,“ počúvali sme v rodnom meste od ich priateľov. Ako pokračovali, harmonický život manželov narušili vraj len Martinove „problémy s pitím“.

„Keď si dal pohárik, nerobil bordel, nič také... Liečiť sa chcel zo zdravotných dôvodov. On to už nezvládal, bývalo mu dosť zle. Všetci sme však pri ňom stáli,“ utvrdzujú nás kamaráti, podľa ktorých strávil v kroměřížskom ústave takmer tri mesiace. Nemohlo mu byť dlho. Veď každý víkend za ním chodievala Renáta s príbuznými na návštevy. Vraj chceli, aby cítil, že ho podporujú. A zatiaľ čo s ním sedeli, okolo sa občas motala aj istá, pre nich neznáma slovenská herečka. „Až potom zistili, z akého dôvodu.“

Tak sa milovali: Na snímkach Martin s bývalou manželkou Renátou. Nikto z ich okolia nechcel uveriť, že sa tento pár rozpadol.
Tak sa milovali: Na snímkach Martin s bývalou manželkou Renátou. Nikto z ich okolia nechcel uveriť, že sa tento pár rozpadol.
Zdroj: Facebook

Zadné vrátka...

Česká rodina sa už pripravovala, že Mates sa natrvalo vráti domov. Keď zrazu prišla rana. Ako sme sa dozvedeli, týždeň pred ukončením jeho liečby dorazila Renáta (41) na oslavu k blízkym a nevedela zastaviť plač. Chvíľu trvalo, kým zo seba vysúkala, čo sa vlastne stalo. „Sme ľudia, život je už taký. Zamiloval sa do inej. Stať sa to môže komukoľvek, či ide o herečku, alebo niekoho iného. Ale pre všetkých v ich okolí to bol naozaj veľký šok. Posledná vec, čo by nám napadla… Veď Mates svoju ženu tak ‚strašne‘ miloval. Keby to u nich bolo zlé, chápeme to. Ale oni naozaj žili v pohode. Renča ho ešte vo všetkom podporovala,“ povedali naši informátori a dodali, že také niečo „si vôbec nezaslúžila“.

Odvrhnutá manželka spočiatku bojovala ako levica. So sokyňou v láske, slovenskou celebritou, sa stretla zoči-voči na neutrálnej pôde - v reštaurácii. A po tom, čo jej Martin oznámil, že sa chce rozviesť, dve tmavovlásky si takmer skočili do vlasov. „To naozaj bola herečka? Vyzerala naozaj sebavedome,“spomínal si čašník na skúsenosť s introvertnou Petrou. Hoci sa zúfalá Renáta do nej pustila päsťami, dnes si zvolila život v ústraní. Žije v moravskom mestečku v byte, v ktorom jej každý kúsok musí pripomínať manžela. Keď sme sa s ňou spojili, bola stále otrasená a nechcela sa k ničomu vracať. „Tak si to vybral a ja nemám k tomu čo povedať. Nemám silu ani náladu o tom rozprávať. Som iba obyčajná ženská,“povedala nám tichým hlasom.

Pre mlčanie sa rozhodla buď preto, že jej manžel už podal žiadosť o rozvod, alebo preto, že napriek desivej prognóze sa jej môže blýskať na lepšie časy. Mates totiž nespálil za starým životom všetky mosty. Tak, ako to už raz v minulosti urobil - ako dospelý si dal zmeniť priezvisko. Najprv si síce manželku zablokoval na sociálnej sieti, no teraz je s ňou znova v kontakte. A to nielen preto, že sa chce čo najrýchlejšie rozviesť. „Zaujíma sa, ako sa má. On v jadre nie je zlý,“myslia si jeho priatelia, sami zvedaví, ako manželský trojuholník dopadne.

„Uvidíme. Keď sa ona (Petra - pozn. red.) znova vráti do šoubiznisu, či s ním zostane. To sú dva rozdielne svety. Mates vraj už vozí ovocie, ale inak nemá nič. S manželkou bývali v byte, ktorý patrí jej rodine. Ak s ním tá herečka skončí, je po ňom. Kam pôjde? K svojej mame?“Alebo k Renči, zamyslíme sa. „V žiadnom prípade by ho neprijala. Ani by jej to nikto nedovolil. Akože zahodíme za hlavu, čo bolo, alebo čo?“ doplnili rozhodne. No keď sme rovnakú tému otvorili neskôr pred Renátou, nad záletným manželom nelámala palicu. „Neviem, čo časom bude, môže sa stať čokoľvek. Teraz je to, ako to je,“vyhla sa jednoznačnej odpovedi.

Prečítajte si tiež: