V šoubiznise sa pohybuje dlhé roky - do povedomia verejnosti sa dostala v sedemnástich, keď sa stala finalistkou Miss Universe SR 2003. Daniela Kralevich (34) začínala s modelingom ako tínedžerka, dnes robí s módou a dizajnom všeobecne. Svojím nábytkom a domácimi doplnkami zariadila aj svoju obrovskú trojposchodovú vilu, ktorá stojí v Bratislave na okraji lesa.

Za úspechom stojí rodina

Ako malú ju bavilo kreslenie a spoločenské tance, a tak si v tom čase načrtla svoje prvé šaty. „Potom sa to presunulo do stavu, keď som mala štrnásť rokov a nakreslila som šaty mojej mame,“ vraví Kralevich, ktorá v osemnástich začala podnikať. „Vytvorila som si živnosť hneď po skončení strednej školy. Aranžovanie, modeling, organizovanie prehliadok. Firma, ktorú mám od roku 2003, mi funguje dodnes,“ vyratúva podnikateľka, za ktorej úspechom stoja jej najbližší. „Som síce jedináčik, ale veľmi bitý. Nik ma nerozmaznával,“ priznáva brunetka, ktorej rodičia sa rozviedli, keď mala dva a pol roka. Otca, s ktorým má napriek všetkému dobrý vzťah, jej nahrádzal starký.

Daniela Kralevich: Navrhuje nielen šaty, ale aj voľnočasové oblečenie či doplnky do domácnosti.
Zdroj: Archív

Neskôr si okrem šiat nakreslila vlastný dom. Postavila ho v bratislavskej štvrti Nové Mesto na okraji lesa a kreovala ho niekoľko rokov. Dúfala, že sa doň nasťahuje so svojimi blízkymi. „Plánovala som, že tam bude bývať môj starý otec so starkou a s mamou. Žiaľbohu, kým som dom dokončila, starký ochorel na rakovinu pľúc a zomrel. Bez neho tam nechcela ísť už ani starká a bez nej ani moja mama. Ostala som tam bývať iba ja sama,“ priznáva Daniela, ktorá si na dome dala záležať.

Obrovskú trojposchodovú vilu navrhla sama, rovnako interiér v nej. „Presne som vedela, ako má dom vyzerať. Interiérovú časť som robila úplne sama, s exteriérom mi pomáhal kamarát. V zadnej časti mám palmy, ktoré som si doniesla z Ruska. Stoja s ihličnatými stromami ve­dľa seba, čo sa mi veľmi páči. Mám tam aj jazierko s rybičkami, psa a osem mačiek, ktoré ku mne prišli. Tak sa mám čo obracať,“ vyratúva návrhárka.

Príliš veľa čiernej

Napriek tomu, že v dome býva sama, neplánuje ho predať ani presťahovať sa do menšieho. Niet sa čo čudovať, všetko je urobené podľa jej gusta. Pri pohľade na interiér človek ihneď zbadá, že bývalá miss miluje čiernu farbu. „Áno, vidieť to aj na mojej podlahe. Dala som si čiernu žulu, čo bola osudná chyba. Bolo to nádherné do momentu, kým tadiaľ neprebehol pes a neoslintal ju,“ smeje sa.

Podlaha z čiernej žuly: Nedá sa prehliadnuť.
Zdroj: Archív

Daniela sa v miestnosti stráca. Obrovskú obývačku má spojenú s rozľahlou kuchyňou a prvé, čo vás na miestnosti s vysokými stropmi upúta, sú záclony a krištáľové lustre. „Tie som chcela vysoké preto, lebo mám klaustrofóbiu. Luster v kuchyni sme vyrábali u mňa v dielni a druhý v obývačke je luster s názvom Mária Terézia, ktorý mám naozaj veľmi dlhý čas. Čakala som iba na to, kam ho dám. Kúpila som ho v roku 2008, lebo sa mi veľmi páčil. Má štyridsaťosem žiaroviek a v tom čase stál 125-tisíc slovenských korún. Roky bol odložený v garáži, lebo som ho nemala kam dať.“

Okrem luxusných svietidiel, ktoré sú jej slabosť, každému udrie do očí obrovská kožená posteľ. „Je spravená na mieru so sťahujúcimi gombíkmi. Celá zadná časť je čalúnená kožená. Okrem nej milujem hodvábne koberce, ktoré som dostala od svojho starého otca. Toto sú veci, na ktorých lipnem,“ vraví dizajnérka, ktorej záležalo aj na kúpeľni. „Vždy som túžila mať v nej balkónové okno s výhľadom. To moje má dokonalý výhľad do lesa, čo umocňuje atmosféru hlavne pri kúpaní počas teplých letných večerov.“

Hrdá na pôvod

Ak by ste si mysleli, že Daniela je dámička, ktorá má v domácnosti paniu, mýlili by ste sa. „Veľmi rada varím a kamaráti hovoria, že dobre. Keď niekam prídem, prvé, čo nakupujem, sú oleje s čili a korenie. Robím aj ostatné domáce práce - periem, žehlím, upratujem si sama, lebo by som nezniesla, keby mi niekto išiel do mojich vecí,“ rozpráva Daniela, ktorá okrem iného dováža kozmetiku z Izraela. Dokonca, keď má ťažké obdobie, neraz uvažuje o tom, že by sa do tejto krajiny presťahovala.

Daniela Kralevich: Navrhuje nielen šaty, ale aj voľnočasové oblečenie či doplnky do domácnosti.
Zdroj: Archív

K Izraelu zrejme inklinuje aj pre svoj židovský pôvod. „Netajím to. Nikdy som s tým problém nemala,“ priznáva brunetka, ktorá sa riadi starožidovským heslom. „To hovorí, že keď príde akákoľvek kríza či vojna, šperk si zbalíš a nikdy neskončíš na ulici. A ja sa tým riadim. Preto keď mám minúť peniaze, tak ich radšej miniem na šperky. Napriek tomu si veľmi vážim hodnotu peňazí a nevidím dôvod, prečo by som mala dávať napríklad tisíce eur za kabelku, to nemá pre mňa zmysel,“ dodáva Kralevič.

Hoci si mnohí v jej okolí myslia, že ju niekto vydržiava, ona to rázne popiera. „Nech sa akýmkoľvek spôsobom snažíte, ak sa o seba staráte a vyzeráte trošku lepšie, máte nejaký životný štandard, zázemie, v sekunde už musíte byť zlatokopka. Úspech sa neodpúšťa. Keďže moja stará mama bola veľmi bohatá, veci okolo peňazí som nikdy riešiť nemusela. Napriek tomu od pätnástich rokov zarábam peniaze sama.“

Mohlo by vás zaujímať: