Navonok nenápadná, no fenomenálna herečka Viera Strnisková má veľké šťastie, že v čase jej éry, neexistoval bulvár. Trikrát vydatá herecká diva, ktorá by sa pred pár dňami dožila okrúhlych deväťdesiatich rokov, totiž zažila s mužmi poriadne pikantné eskapády.  

Šťastie na tretí pokus

Prvýkrát sa vydávala ešte ako mladučká herečka v čase, keď pôsobila v divadle v Kolíne nad Labem. Z tohto manželstva pochádza jej staršia dcéra Danica, ktorá je dnes rehabilitačná sestra. Druhýkrát sa vydávala za režiséra Pavla Haspru. V tomto vzťahu sa jej narodila dcéra Jana. Tá je dnes režisérkou, herečkou, ale aj pedagogičkou herectva. Do tretice sa herecká ikona, aké sa dnes už nerodia, vydávala ešte raz. V tomto vzťahu už nesplodila žiadneho potomka, no našla rodinné šťastie po zbytok svojho života.  

Z historicky umeleckého hľadiska stojí za zmienku najmä v poradí druhé manželstvo pani Viery Strniskovej, ktoré trvalo štyri roky. Skončilo na popud novej lásky, ktorá vznikla na pôde divadla. Pár režisér Pavol Haspra sa totiž počas vzťahu s Vierou Strniskovou zahľadel do o sedemnásť rokov mladšej študentky herectva Soni Valentovej a ona mu city opätovala.

Obe na jednom javisku 

Viera Strnisková situáciu, ktorá skončila rozvodom prežívala mimoriadne ťažko. Zvlášť, keď sa s exmanželom a jeho novou manželkou musela stretávať v divadle. Pavol Haspra ich dokonca neraz obe obsadil a režíroval v spoločnom divadelnom predstavení. Súkromné trenice museli ísť stranou, pretože bolo nevyhnutné podať profesionálny výkon. „Nebol s tým žiaden problém.  Bola to veľmi dobrá a pracovitá herečka, no je pravda, že bližšie som ju nepoznala,“ prezradila po Vierinej smrti Soňa Valentová.

Keď Pavol Haspra z manželstva s Vierou Strniskovou odchádzal, ich dcéra Jana mala päť rokov. O vzťahu bývalých manželov veľa nasvedčuje fakt, že Viera ich spoločnej dcére zmenila priezvisko. „Naše vzťahy ochladli a neudržiavali sme žiaden kontakt. Mama nám dala prepísať priezvisko na Strnisková. Hasprová som sa volala len do šiestej triedy základnej školy. Po otcovi som však zdedila režisérske ambície,“ prezradila Jana Strnisková, prečo nosí spolu so sestrou Danicou dievčenské meno svojej mamy.  

Vzťah na bode mrazu

Pavlovi Hasprovi sa v manželstve so Soňou Valentovou narodili ďalšie dve dcéry Natália a o šesť rokov staršia Katarína. Natália má za sebou niekoľko hereckých skúseností. Účinkovala napríklad aj v legendárnej Tisícročnej včele. Po tom, čo sa vydala, zanechala herecké ambície a so svojim manželom muzikantom sa odsťahovala do Španielska, kde dostal angažmán. V Španielsku sa narodil aj jediný vnuk Soni Valentovej, Erik. Po rozvode sa Natália vrátila domov aj k dievčenskému menu Hasprová.

Natáliina sestra Katarína Hasprová talent, ktorý podedila po mame aj otcovi využila zrejme najviac. Jej umelecké výkony slovenskí ale aj českí režiséri na čele s Jozefom Bednárikom hodnotili vždy v superlatívoch.

Vzťah sestier ale nie je ideálny už mnoho rokov. No po tom, čo ich mama Soňa Valentová po mozgovej mŕtvici musí byť v seniorskom centre, je na bode mrazu. Smutné je, že Natália, ani Katarína nijako nekomunikujú ani so svojou nevlastnou sestrou Janou. Na nepochopiteľnej nevraživosti nezmenil nič ani fakt, keď ich otec, fenomenálny režisér Pavol Haspra v roku 2004 zomrel na leukémiu. V manželstve so Soňou Valentovou žil tridsaťosem rokov.