Znova sa predviedol. Zoznam výstrelkov a škandálov futbalistu Vladimíra Weis­sa mladšieho (32) sa pred pár dňami opäť rozšíril. Známy záložník ŠK Slovan Bratislava si potreboval odbehnúť na kávičku, a keďže parkovacie miesta v danej lokalite boli obsadené, svojím luxusným strieborným gigantom zahatal chodník. Okrem viditeľného priestupku pri parkovaní prekvapil svojou spoločnosťou. Tú mu zjavne nerobila manželka, ale neznáma blondína, ktorá k nemu nasadla do auta a spolu odfrčali preč.

Robí si, čo chce

O extravagantnom futbalistovi Vladimírovi Weissovi je známe, že nie je žiadne neviniatko. Presvedčil nás o tom aj v utorok 2. augusta. Fotoreportér PLUS 7 DNÍ športovca stretol v poobedňajších hodinách pri odchode z bratislavskej kaviarne, ktorá sa nachádza na rohu križovatky Vajnorskej a Bajkalskej ulice. Známeho slovanistu prezradili nielen výrazne tetovania na tele, ale aj „zabandážovaná“ ľavá noha, ktorú si nedávno zranil na zápase. Svoj nový strieborný Mercedes AMG G 63, ktorého cena sa začína od 193-tisíc eur, zaparkoval na mieste, kde nemá čo robiť. Presne v strede chodníka, tesne pri tabuli so zákazom parkovania. „Neparkovať! Výjazd vozidiel z garáží,“ píše sa na tabuli. Nedalo sa nevšimnúť, že okrem toho parkoval v bezprostrednej blízkosti priechodov pre chodcov. Okoloidúcich, najmä matky s deťmi a kočíkmi, Weiss svojím arogantným parkovaním poriadne nasrdil. Auto museli naširoko obchádzať. Mal šťastie, že tento jeho priestupok nikto nenahlásil, na pokute ušetril zhruba 50 eur.

Na rande s blondínou

Bezohľadné správanie nevadilo jeho atraktívnej spoločnosti. Tou bola neznáma blondína, s ktorou niečo pred šestnástou hodinou odchádzal zo spomínanej kaviarne. Nasadla na miesto spolujazdca a so športovcom odišla. Hoci Weiss nikdy nepohrdol ženskou spoločnosťou, o koho išlo, sa nám nepodarilo zistiť. Na jeho manželku, ktorou je už deväť rokov brunetka Martina, vnučka bývalej političky Kataríny Tóthovej, to však nevyzeralo.

FOTO V GALÉRII

Incident za incidentom

  • V októbri 2016 policajti v ranných hodinách zastavili v Bratislave na Rázusovom nábreží čierny Mercedes G, v ktorom sedel Weiss s ďalšími asi desiatimi ľuďmi. Šoféroval vraj Vlado, ktorému údajne sedel na kolenách ďalší muž. Weiss sa však urputne bránil, že to tak nebolo, a odmietol sa podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi. Putoval preto na výsluch na policajné oddelenie. „Som vychovaný ako čestný človek, ktorý si ctí pravdu. Ak by som v osudný večer vozidlo viedol, k činu sa priznám,“ tvrdil vtedy Weiss. Generálna prokuratúra napokon v máji 2017 skonštatovala, že skutok sa nestal, a známeho futbalistu žiaden trest nečakal.
  • V januári 2015 Weiss s exfutbalistom Filipom Šebom navštívili bratislavský podnik s rýchlym občerstvením, kde došlo k roztržke, po ktorej museli zdravotníci ošetrovať hudobníka zo skupiny Zlokot Pavla Remiáša. Letiaca stolička vtedy spevákovi rozrazila čelo. Weiss neskôr tvrdil, že nebol súčasťou partie, ktorá skutok spáchala. „Nemal som na násilnom incidente nijaký podiel,“ tvrdil Vlado. Z účasti na incidente ho vtedy usvedčili kamery. Údajne bol Weiss agresívny a vyhrážal sa aj po príchode policajtov.
  • V septembri 2012 po kvalifikačnom dueli s Litvou sa Weiss spolu s Markom Hamšíkom, Miroslavom Stochom a Karimom Guédém vybrali na diskotéku, čím porušili večierku. Za trest prišli o odmeny za reprezentačné duely.
  • O šesť rokov v októbri 2018 opäť porušil večierku. Po zápase s Českom, ktorý sme prehrali 1 : 2, sa Weiss, Dúbravka, Šulla, Škriniar, Šatka, Gyömbér a Lobotka šli radšej zabávať a do hotela sa vrátili až nadránom. Previnilci prišli v ďalšom kvalifikačnom cykle o odmeny a zároveň vytočili vtedajšieho trénera Jána Kozáka staršieho až tak, že sa rozhodol rezignovať.
  • V októbri 2020 internetom kolovala extrémne chúlostivá nahrávka, kde sa Vladimír Weiss a Ivan Kmotrík mladší pod rúškom noci objímajú a prejavujú si nežnosti. Následne Weiss odstúpil, stiahol si gate a oddal sa ďalšej pouličnej zábave - močeniu. Udalosťou sa zaoberala aj disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu a Weissovi hrozil trest, ktorý nakoniec nedostal, keďže sa za svoje konanie ospravedlnil.

Mohlo by vás zaujímať: