Herec Štefan Kožka (64), ktorého si diváci obľúbili vďaka účinkovaniu v seriáli Horná Dolná, si to u svojich fanúšikov koncom roka 2015 poriadne pokazil. A nielen u nich, ale aj u manželky herečky Zuzany Skopálovej (52) a nevlastnej dcéry Zuzany Jányovej (31). Obe vtedy napadol nožom v ich rodinnom dome v bratislavských Rusovciach. Odvtedy sa herecká dvojica chvíľu rozvádza, potom vracia k sebe a takto to ide už vyše roka. Podľa najnovších informácií Skopálová, ktorú Kožka stále miluje a bojuje o ňu, definitívne stratila trpezlivosť. Dcéra radšej utiekla do zahraničia.

Váha s domom

Herečka na agresívneho a zjavne podguráženého manžela privolala pred troma rokmi políciu. Tá umelca spacifikovala a eskortovala do cely predbežného zadržania. Pár dní nato ho prepustila na slobodu a dva mesiace po incidente sa objavili informácie, že manželka podala žiadosť o rozvod. Ona to vtedy nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Tvrdila, že je to jej osobná vec a nemôže na to odpovedať. Zdalo sa, že ich vzťahu je koniec, ale herečka nakoniec dala svojmu manželstvu druhú šancu.

Zmier však netrval dlho a koncom roka 2017 sa už v šoubiznisových kruhoch hovorilo, že ich vzťah sa predsa len rozpadol. „Každý z nich žije inde. Zuzana s rodičmi v Dúbravke a Štefan v ich dome v Rusovciach, ktorý stále vlastní,“prezradil pre PLUS 7 DNÍ zdroj z okolia dvojice. To, že Štefan Kožka dom stále nepredal, dokazuje aj výpis z katastra nehnuteľností. Predtým sa rozhodol honosnú vilu predať za státisíce eur. Hovorilo sa o sume 420-tisíc eur, nakoniec si to rozmyslel.

Stále ju chce

Manželia už nejaký čas žijú oddelene a hoci sa v minulosti skloňovalo slovo rozvod, nie je isté, či sa to stalo. Na našu otázku, či sa dvojica rozviedla, Skopálová vôbec nereagovala. Nedvíhala telefón ani neodpisovala na SMS. „Stále sú manželmi,“ tvrdí ďalší človek blízky manželom a dodáva: „Štefan Zuzanu miluje a dúfa, že sa k nemu vráti.“Tá však, ako sa zdá, o udobrenie veľký záujem nemá a život si užíva po svojom. Vidieť to na jej stránke na sociálnej sieti, kde zverejňuje fotografie aj zo súkromia. Venuje sa divadlu a kamarátkam, s ktorými si vie odskočiť na pohár vína do mesta. Dcéra Rebecca, ktorú má s Kožkom, sa po maturite odsťahovala do Ruska, kde od septembra študuje na prestížnej umeleckej škole.

Okrem rozpadu manželstva však slovenského herca bezpochyby trápia iné veci. Ani po rokoch totiž nezaplatil svoje finančné resty, ktoré mu v Sociálnej poisťovni narastajú. Pri jeho mene na stránke dlznik.sk k začiatku novembra tohto roka svietil dlh na poistnom vo výške 7 111 eur. A to rozhodne nie je na hviezdu, ktorá žiari v sledovanom komediálnom seriáli, malý peniaz. So Štefanom Kožkom sa nám nepodarilo spojiť. Pozoruhodné však bude sledovať, ako a kedy sa finančne vyrovná s manželkou, ktorá od neho už definitívne odišla.

Fotografie nájdete v galérii.