Predstaviteľka hlavnej hrdinky, "krásky z Trebišova" Ivety, sa na obrazovkách Jojky objavila už v minulosti, keď stvárnila Esmeraldu v populárnom dennom seriáli Panelák. Šancu jej dala aj Markíza a to v súťaži Koleso šťastia. Vystupovala tam ako šarmantná asistentka moderátora, speváka Lukáša Adamca, za svoje vystupovanie a tančeky si však zlízla od divákov kritiku.

FOTO Ferencovej v šou Koleso šťastia v GALÉRII.

Ferencová je talentovaná tanečníčka aj speváčka. Šťastie skúšala v šou Česko Slovensko má talent, kde s troma ďalšími súťažiacimi vytvorila dievčenskú skupinu Forsomeone. Dnes má dobre rozbehnutú hudobnú kariéru pod umeleckým menom Zea, v roku 2021 pokrstila album Burning Light. Hudbe sa venuje aj jej partner, český raper Paulie Garand, žijú spolu v Prahe.

Ďalšou kapitolou v živote sympatickej tmavovlásky bola účasť v súťaži krásy, v roku 2010 bola jednou z finalistiek Miss Universe Slovenskej republiky. A hoci si vtedy 18-ročná Ferencová neodniesla korunku, získala titul Miss Tip, čo ju posunulo na súťaž Miss Intercontinental. Víťazkou toho ročníka sa stala blondína Anna Amenová.

"Víťazka mala svoje kvality, je to inteligentná a krásna žena, no ja som ju spomedzi všetkých dievčat celý čas vnímala ako to najmenšie ohrozenie. Ťažko hodnotiť, prečo ona a nie ja. Asi nie som nejaký slovenský typ. Najviac mi bude ľúto, že som nevyhrala Mercedes, veľmi sa mi to auto páčilo," zažartovala vtedy Ferencová podľa Plus JEDEN DEŇ.

FOTO Ferencovej z Miss Universe v GALÉRII. Pozrite sa, ako vtedy vyzerala!

Prešlo 13 rokov a Prešovčanka v rozhovore pre týždenník Šarm priznala, že na súťaž krásy už pozerá cez prsty. "Áno, miss ma dostala do Bratislavy a dodnes mám odloženú šerpu. (úsmev) Ale v dnešnej dobe je podľa mňa hlúposť a aj hanba ísť na Miss Universe. Myslím si, že súťaž v roku 2010 bola poslednou serióznejšou, už vtedy sa tam diali rôzne zákulisné veci. Pamätám si, ako som bola predstavovaná ľuďom, o ktorých som vlastne ani nestála. Ale hrala som sa na hlúpu osemnástku z východu a nikto so mnou nechcel nič mať. A čo vidím teraz? Dievčatá sú čím ďalej, tým menej prirodzené, súťaž je len na internete..." nebrala si servítku Ferencová.