Po rokoch, keď sa bývalá superstaristka Dominika Stará (26) snažila preraziť v Amerike, predsa len napokon našla šťastie na Slovensku. Kariéru si mohla vybudovať ako hovorkyňa premiéra Igora Matoviča, no jeho ponuku odmietla. Kresťansky založená Dominika sa rozhodla viac sústrediť na vzťah s rodákom z Liptova Michalom Jurenom a založenie rodiny.

Oznámenie o chystanom sobáši adresovala aj premiérovi. Najmocnejší muž našej krajiny na jej radosť reagoval blahoprajnou pohľadnicou, ktorú vzápätí poslal novomanželom.

Veľký Dominikin deň neprebehol tak, ako si speváčka kedysi vysnívala, ale neľutuje to. „Svadba je oslavou lásky a nie ukážkou pompéznosti. Takto to bolo viac o nás dvoch,“ vyjadrila sa pre PLUS 7 DNÍ.

Ako dostala bratov do kostola

Vyzerá to, že Igor Matovič sa riadi pravidlami, ktoré sám stanovil, a svoj okres neprekročil ani kvôli svadbe Dominiky, rodáčky zo Šamorína. „Poslala som asi dvesto oznámení a tie sa ušli len najbližším. Jedno som poslala aj premiérovi a bolo milé, že zareagoval blahoželaním,“ prezradila speváčka.

Ako dodala, svadba prebiehala v súlade so všetkými opatreniami. Napriek zákazu zhromažďovania si slávnostnú udalosť nenechali ujsť desiatky ľudí, ktorí prišli pred šamorínsky kostol. „Bola som veľmi dojatá, keď som ich tam všetkých videla. Bolo mi zároveň veľmi ľúto, že sme sa nemohli s každým pozdraviť a vyobjímať,“ priznala Dominika.

V kostole sa počas obradu nenachádzali všetci, ktorých by si tam s manželom priali, no neblahú situáciu vyriešila rodina svojsky. „Mladší brat Samino bol miništrant a starší Janko mal prvé čítanie a zároveň bol môj svedok. Manžel mal tiež brata za svedka. A mama mi robila mejkap aj vlasy. Boli sme veľmi opatrní, hneď ráno sme sa boli pre istotu všetci otestovať,“ hovorí vynachádzavá nevesta, ako eliminovala počet prítomných.

Všetko si vynahradia

Po obrade svadobčania zamierili k Dominikiným rodičom na večeru, kde si pri klavíri spravili vlastný hudobný program. Vrcholom dňa bolo pre nevestu čepčenie. „S tým som vôbec nepočítala. Svokra kedysi tancovala v Lúčnici a teraz vedie niekoľko folklórnych súborov. Keď vytiahla krásne važecké kroje, bola som hotová. Keď sme si ich obliekli, rozplakala som sa od dojatia. Cítila som sa ako hrdá Slovenka, napokon, veď aj som. Som maximálne spokojná. Lepšie to dopadnúť ani nemohlo,“ povedala speváčka a dodala, že veľkú veselicu si vynahradia v máji, keď už azda pominú všetky obmedzenia.

Dominika mala so svojimi rodičmi a súrodencami vždy vrúcny vzťah. Aj preto celé roky túžila mať po svojom boku muža, ktorý by k nim zapadol a vyznával tiež rovnaké kresťanské hodnoty. „Michal je odpoveďou na všetky moje modlitby. Je stelesnením všetkého, o čo som kedy Pána Boha prosila. Niekedy mám až pocit, že si takého dobrého muža nezaslúžim,“ povedala pokorne.

Pozrite si veľkú GALÉRIU zo svadobného dňa Dominiky Starej 

Vo svojom novom zväzku túži byť šťastná minimálne tak ako jej rodičia. „Sú spolu už dvadsaťosem rokov a podľa mňa sú zaľúbení ešte viac, ako keď sa brali. Spoločná modlitba, spoločné aktivity, čas osamote, len ja a môj manžel, komunikácia aj spoločné záujmy…“ zafilozofovala si ešte pred sobášom pre kresťanský web slovoplus.sk a dodala: „To všetko sú podľa mňa nástroje, ako mať šťastné manželstvo.“