Plastiky sú dnes také bežné, až neveríme na prirodzenú krásu a dokonalosť tela. Svoje o tom vie Veronika Rajek (26), bývalá finalistka Miss Slovensko 2016, ktorá žije v Amerike a živí sa ako influencerka, modelka, content creatorka či stajlistka. Najsledovanejšia Slovenka na Instagrame však pravidelne čelila kritike neprajníkov, že sa chváli umelými prsami. Iritovalo ju to a podnietilo na dosť nezvyčajný krok. Dokáže im opak!

Luxusné telo

V súčasnosti sa dá overiť veľa vecí, tak prečo nie prsia? - usúdila Veronika Rajek ešte vlani, keď ju raz opäť unavovali reči o silikónoch. Treba povedať, že táto časť tela je pre jej influencerskú kariéru dosť dôležitá, keď­že celkovo púta svojich fanúšikov hlavne krivkami. „Ak niekto rád fotí luxusné značky, ja fotím svoje telo, lebo sa mi zdá luxusné v ňom zdravo žiť,“ hovorí Rajek. Začala teda pracovať na získaní dokumentov potvrdzujúcich pravosť jej tela.

„Prsia som si dala certifikovať už v apríli minulého roku, pre pokoj v duši neprajníkov. Teraz je už nad slnko jasné, že moje prsia sú bez silikónu, pretože som podstúpila rôzne vyšetrenia,“ vyhlásila Rajek a závery odborníkov o svojom poprsí, ako inak, zverejnila aj na Instagrame.

Príliš sexi pre internet

Veronika Rajek, najúspešnejšia instagramerka zo Slovenska
Zdroj: instagram V. Rajek

Certifikátom pravosti pŕs Rajek šokovala masy ľudí a rozprúdila verejnú debatu. Všimli si ju aj svetoznáme noviny New York Post či Daily Mail, ktoré o nej napísali články. No a keď okrem certifikátu spomenula, že ju sociálne siete často blokujú, lebo je „príliš sexi pre internet“, spustil sa ešte väčší ošiaľ záujmu o jej instagramový profil.

„Pritom to bolo kvôli čítanosti vytrhnuté z kontextu,“ hovorí Rajek. Ona vraj len chcela poukázať na to, že správcovia sociálnych sietí bez problémov akceptujú fotografie obéznych ľudí v plavkách, ale jej fotky v takom istom odeve zablokujú ako nevhodný obsah. Čiže podľa nej pretekanie v nezdravom životnom štýle nikomu nevadí, na rozdiel od jej propagácie krásy a zdravia.

„Ale odvtedy to vybuchlo doslova zo dňa deň,“ spomína Veronika Rajek. Z milióna sledovateľov len za posledný rok vzrástol počet fanúšikov jej profilu na Instagrame o ďalšie dva milióny ľudí.

Certifikát ako prevencia

A ako k jedinečnému certifikátu vlastne prišla? Môžeme si aj my dať vystaviť podobný dokument?

„Certifikát pravosti vám s radosťou spraví akýkoľvek lekár, ktorý má prístroj, sonogram, a teda vidí, či sa v prsníkoch nachádza silikón alebo nie. Inak to odporúčam aj ako prevenciu rakoviny,“ vyhlásila Rajek pre PLUS 7 DNÍ. Vyšetrenie je podľa nej spoplatnené štandardne, stojí od päťdesiat do stopäťdesiat eur. Záleží, kde si ich dáte vyšetriť. „Pre úplnú vierohodnosť odporúčam prísť do ambulancie aj s poisťovacím agentom a podpísať papier pod notárskym dohľadom,“ doplnila ešte.
Rajek nemá svoje prsia špeciálne poistené. „Som poistená celá ako každý človek, ktorý dbá o svoje zdravie,“ skonštatovala.

Veronika Rajek je bývalá atlétka a denne veľmi veľa času trávi posilňovaním. Kým sa dostala, kde je, musela tvrdo pracovať a neprestala s tým ani teraz. „Som dôkazom, že sa dá merať 181 centimetrov, vážiť päťdesiatsedem kíl a mať prsia veľkosti D. Tak, ako sú u niekoho prirodzené Venušine krivky, tak je u niekoho znakom dobrej genetiky veľké poprsie.“