Svoju korunu krásy mu zveruje speváčka Dominika Mirgová, módna návrhárka Jana Pištejová, exfarmárka a influencerka Lucia Mokráňová a ďalšie ženy zo slovenského šoubiznisu, no pri vstupe do domu Jirka Blatného (30) sme sa ocitli v úplne iných zemepisných šírkach. Každý kúsok zaváňa exotickou krajinou, i keď v strede obývačky stojí kozub. Celebritný kaderník sa spolu s priateľom Michalom rozhodli, že hoci žijú pri Trnave, celý rok sa chcú cítiť, akoby boli niekde pri mori.

Interiér si dali partneri urobiť na kľúč a zariadenie im doviezli až z Bali. Dnes si vychutnávajú oázu pokoja, no vraj ich stála mnoho síl. „Vyskytli sa viaceré komplikácie, keďže dom sme neprerábali štandardne. Najvtipnejšie a zároveň hrôzostrašné bolo, že s priateľom sme päť mesiacov žili v záhradnom domčeku, iba v jednej izbe bez sprchy a toalety.“

Ako na dovolenke

Keď sa Jirko Blatný s priateľom Mišom rozprávali o tom, ako si predstavujú vysnívaný domov, ihneď sa zhodli. „Máme spolu kadernícky salón, ktorý je moderný, v studených tónoch a s veľkými zrkadlami. Vedeli sme, že presne to doma nechceme a predstavujeme si úplný opak. Prírodné farby a materiály, ako je kameň a drevo. Ako by to malo vyzerať vo výsledku, sme netušili, a preto sme sa oslovili dievčatá, ktoré vedú showroom hneď vedľa nášho salónu,“ vracajú sa Jirko s Michalom v čase.

Na prvom stretnutí sa ich dizajnérky spýtali na predstavu, ktorú zhrnuli do niekoľkých bodov. A na záver len tak skonštatovali, že by sme sa doma chceli cítiť ako na dovolenke. Po dvoch mesiacoch im prišiel interiérový návrh. „Doslova sme odpadli. Do poslednej bodky z toho mála, čo sme im povedali, vystihli na tisíc percent. Nič sme nedávali prerobiť a povedali sme si, že ak raz v niečom takom budeme bývať, budeme najšťastnejší na svete. A podarilo sa.“

Odkázaní na susedov

Realizáciu odvážneho návrhu nechali partneri na odborníkov, ktorí im všetko vyrobili na kľúč. „Vôbec sme sa nenervovali, nedoťahovali sa, či majstri prišli na dohodnutý čas a či všetko spravili tak, ako mali. Prerábanie však trvalo nekonečných päť mesiacov. Keďže dom na totálku rozbúrali, tak sa v ňom nedalo fungovať. Chceli sme ísť niekam do podnájmu, lenže máme troch psov a bolo by to dosť komplikované,“ opisuje Jirko momenty, keď museli rýchlo konať a hľadať náhradné bývanie.

S troma zvieracími miláčkmi im neostávalo nič iné, než sa presťahovať do párty domčeka, ktorý majú na konci záhrady. „Fungovali sme v jednej izbe, kde je dvojplatnička a posteľ, v druhej sme mali všetky veci vrátane oblečenia. Najväčšia výzva bola, že domček nemá ani sprchu, ani toaletu, čiže sme päť mesiacov chodili k našim susedom.“

Problémový kameň

Vynovený dom stál Jirkovi Blatnému a partnerovi Michalovi za všetku dočasnú nepohodu. Keď dnes privítajú návštevu, každá zostáva v nemom úžase. Najviac dominantný je v interiéri kameň a drevo, steny zdobia prírodné farebné tapety a omietky sú robené novou technológiou trhanej omietky, ktorá má budiť dojem opotrebovanosti. Kým dospeli do finále, predsa len sa vyskytli veci, ktoré rekonštrukciu aj čas strávený v párty domčeku bez kúpeľne predĺžili. „Komplikácie boli nepríjemné aj príjemné. Chceli sme sem dať nové trámy, ale preto, že boli ťažké, musel sa spevniť strop. A keď ho dali dole, zrazu sa celý priestor otvoril a ukázali sa prekrásne pôvodné trámy z podkrovia. Všetci sme sa zhodli, že ich musíme zachovať. Celé sa to potom zaizolovalo, zateplilo a obložilo drevom.“

Menej príjemnou komplikáciou bola práca s kameňom, ktorým chceli obložiť steny. „Ten bol surový, ako keby ste ho pozbierali niekde na poli. Každý inak veľký, hrubý a tvarovo iný. Obklad sme chceli bez škár, čo znamená, že každý jeden kameň sa musel brúsiť, aby všetky do seba zapadli ako puzzle. Až na tretí pokus sa nám podarilo zohnať firmu, ktorá si na tieto práce trúfla. Práve zakliaty, ale aj dominantný kameň je asi najdrahší kúsok v celom dome. O presnej sume radšej nechcem hovoriť,“ odbil nás Jirko diplomaticky.

Lapače prachu

Aj keď je dnes vila plná pozoruhodných a útulných kútikov, celebritný kaderník ani jeho partner nedajú dopustiť na svoj obľúbený. „Pre mňa sú najväčšou srdcovkou hojdačky namiesto barových stoličiek. Každé ráno tam raňajkujem. Mišo zase miluje kúpeľňu, lebo ju vždy chcel mať ako oázu pokoja. Konkrétne vaňu, ktorú si vysníval mať v priestore,“ rozpráva Jirko. Obaja si nevedia vynachváliť kozub, ktorý im do interiéru prináša pokojnú atmosféru.

V každej jednej izbe možno objaviť mnoho predmetov, ktoré sa len tak nedajú kúpiť v nákupnom centre. „Väčšina vecí, ako sú svietidlá, zrkadlá, koše, lampy, prestieranie, nočné stolíky, bambusové trávy a dekorácie, sú dovezené priamo z Bali. Každý jeden kúsok je ručne robený, čiže keď postavíte vedľa seba desať dekoračných košov, nebudú rovnaké.

FOTO V GALÉRII

Estetika je jedna vec, no čo sa týka údržby, podľa celebritného kaderníka si na seba s partnerom ušili poriadny bič. „V dome máme veľa vecí, ktoré sú lapačom prachu. A to dekorácie, kameň aj otvorený drevený strop. Nebudem klamať, ale raz za čas na riadnu údržbu zavoláme firmu, ktorá nám všetko poupratuje tak, ako to má byť. Pre vysoký strop si so sebou musia nosiť aj rebríky,“ uzavrel spokojný kaderník so smiechom.