Legendárna herečka Iva Janžurová, ktorá oslávi okrúhlu osemdesiatku, mala s partnerom, režisérom Stanislavom Remundom dve dcéry, Sabinu (49) a Theodoru (46). Od oboch dcér sa dočkala spolu piatich vnúčat, ale štyria z nich sú chlapci a len jedno je dievča.  Mladšia Theodora má len troch synov, zato Staršia Sabina má dcéru a syna.

Hoci slávnu Janžurku jej milovaný partner Stanislav, s ktorým sa však nikdy nevzali, navždy opustil,  stratu životnej lásky a samotu jej dokázali zmierniť práve jej dcéry s rodinami. Iva má totiž to šťastie, že všetky tri rodiny celé roky bývali spolu v jednom dome, každá na svojom poschodí, a tak to zostalo aj po smrti Remundu. Iva obýva prízemie, Theodora prvé poschodie a najstaršia Sabina podkrovie.

Pozrite, ako vyzerá vnučka Ivy Janžurovej! Budete len krútiť hlavou!

V dome u Ivy tak býva celkom veselo, a keď má rodina čas a chuť, môžu voľné chvíle tráviť spolu. Iva si tam môže dosýta užiť svojich vnukov a vnučku. Na chlapcov je obzvlášť pyšná, lebo v škole dosahujú veľmi dobré výsledky. Nemenej pyšná však môže byť aj na svoju vnučku, lebo tá svojej starej mame akoby z oka vypadla. Keď uvidíte fotku Ivy z rannej mladosti a uvidíte foto jej vnučky, pomyslíte si, že je to tá istá osoba... Či však vnučka okrem podoby zdedila po starej mame prípadne herecký talent, zatiaľ nevedno...