Slávna Janžurka (80) sa s Karlom Gottom (†80) poznala vyše päťdesiat rokov a mali jeden druhého v úcte. S jeho smrťou sa musela, tak ako všetci ostatní, zmieriť, ale keď sa vlani konala predpremiéra dokumentárneho filmu Karel len pre malé množstvo pozvaných hostí, nezvládla to a z filmu s plačom odišla ešte pred jeho koncom.

A až nedávno vyšlo najavo, ako prežívala posledné mesiace života dávneho kamaráta. Iva Janžurová vo svojej knihe Včera, dnes a zítra, ktorá vyšla pri príležitosti jej osemdesiatky, prehovorila o znamení, ktoré dostala a z ktorého poznala, že s Karlom je naozaj zle.

Iva v knihe vyrozprávala, ako ju pred pár rokmi Karel Gott poprosil, aby ho pozvala na hru Audiencia u kráľovnej v pražskom Stavovskom divadle, kde herečka stvárnila postavu kráľovnej Alžbety. Janžurová Gottovcom zabezpečila lóžu, Karel s Ivanou ju potom na oplátku pozvali na večeru, kde sa veľmi príjemne porozprávali o tejto hre. Karel Ive Janžurovej pri tej príležitosti daroval orchideu. Herečka mu potom zvykla posielať na Nový rok "péefko" s odfotenou „jeho“ orchideou.

 Janžurová a Gott sa poznali vyše 50 rokov, pozrite ich dávne FOTO

Pred Vianocami v roku 2018 jej však orchidea takmer zvädla, to bolo práve v čase, keď Karlovi diagnostikovali akútnu leukémiu a dozvedel sa, že mu zostáva už len niekoľko mesiacov života. Keď sa orchidea po Novom roku 2019 prebrala k životu, herečka verila, že sa Karel uzdraví, ale potom začiatkom jari to už s darovanou kvetinou išlo z kopca, až nakoniec zvädla a pár dní po tom navždy odišiel aj Karel Gott.