Toto tušil málokto. O tom, že v živote Karla Gotta bolo množstvo žien, sa všeobecne vedelo. Prvou veľkou láska Karla Gotta bola verejnosti doteraz neznáma krásna brunetka! S krásnou Kateřinou sa Karel Gott stretol dávno pred Ivanou,ešte na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov. Keďže Gott nechcel byť na verejnosti spájaný so žiadnou ženou stretávali sa tajne a takýto "vzťah" im vydržal 12 rokov. Nakoniec sa rozišli, Gott však vo svojej poslednej spomienkovej knižke Karel Gott Má cesta za štěstím priznal, že ju postihol rovnaký osud ako jeho.

Hoci Karlovi bolo s Katkou dobre, neponúkol jej to, čo po toľkých rokoch zrejme od neho očakávala, a tak mu na jar v roku 1981 oznámila, že sa sťahuje do Nemecka, kde chcela rozbehnúť podnikanie s kamarátkou. Karla rozchod zabolel, ale aj po ňom sa s Katkou občas vídali, jednoducho, zostali priateľmi. Napokon sa Katka vydala za nemeckého makléra Petra.

O9 rokov po ich rozchode však prišla smutná správa. Katka Gottovi oznámila, že umiera na rakovinu, lekári jej nedávali žiadnu šancu. Karla táto správa veľmi zasiahla, veď nemala ešte ani štyridsať. Karel sa jej pokúšal pomôcť, dohodil jej kontakt na liečiteľa v Prahe, ale nič nepomohlo, a onedlho prišla z Nemecka správa od jej manžela, že Katka zomrela.

Tak vyzerala Gottova prvá láska Kateřina, FOTO!

„Tá báječná žena patrila k prvým a súčasne najväčším láskam môjho života. V Mníchove som potom s hlbokou jazvou v srdci prvýkrát v živote stál nad rakvou svojej milej. Niekoho, koho som mal naozaj veľmi rád,“ dodal v autobiografii Má cesta za štěstím Gott. Až niekoľko rokov po smrti Katky vstúpila do Karlovho života jeho osudová žena Ivana, s ktorou sa napokon aj oženil. 39 rokov po svojej prvej životnej láske aj sám Karel Gott podľahol rakovine. Oporou do posledných dní mu bola práve Ivana.

Pozrite si FOTO Gottových partneriek, ktorá bola najkrajšia? FOTO