Predovšetkým pre časovú tieseň. „Neviem, ako to robia iné protokoly, ale ten môj nevedel narábať s časom. Uznajte, ako ste mohli byť v tej istej minúte na miestach, ktoré boli vzdialené niekoľko desiatok kilometrov? To je dosť nemožné, ak nemáte klon. A tak tam vôbec nevznikal priestor normálne sa najesť. Takže ja poznám všetky benzínové pumpy a ich bagety,“ spomínala Iveta Radičová na časy, keď stála na čele slovenskej vlády. Už dva dni nato sme bývalú premiérku náhodou stretli na benzínke pri diaľnici do Banskej Bystrice.

Nakoniec si kúpila…: Ovocnú šťavu.
Nakoniec si kúpila…: Ovocnú šťavu.
Zdroj: MICHAL ŠEBENA

Tajomstvo štíhlej línie

Blondína na opätkoch, štíhlejšia než kedykoľvek predtým, si najprv dopriala obľúbenú cigaretku. A keď sa stratila v útrobách čerpacej stanice, pred pultom s dobre známymi bagetami postávala len chvíľu. Nakoniec si vybrala iba ovocnú šťavu. Okamžite bolo jasné, prečo si bývalá predsedníčka vlády posledné roky výrazne upravila postavu. Zhodila niekoľko kíl, no vraj z jej života odišli spolu so stresom, zmenu v stravovacích návykoch nikdy nespomínala.

Kilá odišli: Iveta Radičová je oproti obdobiu, keď stála na čele vlády, štíhlejšia.
Kilá odišli: Iveta Radičová je oproti obdobiu, keď stála na čele vlády, štíhlejšia.
Zdroj: MICHAL ŠEBENA

Staré časy pripomínal len spôsob, akým ľudia Ivetu Radičovú oslovovali. Jedna pani ju dokonca požiadala o spoločnú fotografiu. Podľa našich informácií sa bývalá premiérka presúvala do Banskej Bystrice, kde išla prednášať študentom Univerzity Mateja Bela. Bez politiky sa to, pravdepodobne, už neobišlo. Ako nedávno prezradila, záver jej prednášok sa zvykne zvrhnúť iným smerom.

„Vtedy sa valia otázky o politike a predmet ide úplne bokom. Väčšinou sa študenti pýtajú, či sa dá z politiky len tak odísť, či nie ste doživotne prilepený na stoličku. Alebo to, čo sa práve deje. A čo ten Trump? A čo ten brexit?“ zasmiala sa Iveta Radičová.

Tajná dohoda Radičovej a Kisku? Kto z nich bude prezidentom

Čítajte viac

Viac o chudnutí