Po smrti otca sa 18-ročný O'Connell utrhol z reťaze. Jeho sebadeštruktívne správanie bilo do očí a to už mal sa sebou zopár hereckých skúseností. Bulvárne médiá ho častovali prívlastkami ako „zlý chlapec“, „párty chlapec“ a neraz dával rozhovory poriadne naliaty alkoholom.

Z mladého, sebaistého grobiana sa však pred pár rokmi stala rešpektovaná hviezda. Aj vďaka filmu Nezlomný, ktorý režírovala Angelina Jolieová.

Režisérka Angelina Jolieová: Vybrala O'Connella do filmu Nezlomný.
Režisérka Angelina Jolieová: Vybrala O'Connella do filmu Nezlomný.
Zdroj: profimedia.sk

Chcel byť futbalistom i vojakom

Jack O'Connell sa narodil 1. augusta 1990 v anglickom Derby. Vyrastal v robotníckej rodine a túžil po dráhe profesionálneho futbalistu. Pôsobil ako útočník v Alvaston Rangers, ale po sérii zranení sa tejto kariéry vzdal a chcel vstúpiť do armády.

Lenže to by musel sekať dobrotu! Namiesto toho už v dvanástich rokoch lial do seba alkohol a robil výtržnosti. Nečudo, že s povesťou mladého výtržníka sa mu miesto v armáde získať nepodarilo. „Bol som produktom prostredia," obhajoval sa neskôr.

Delikvent ako vyšitý

Už v trinástich začal navštevovať herecké kurzy a pred kamerou debutoval v roku 2005 v seriáli Lekári malou rolou, ktorá mu pristala - hral spurného chlapca na úteku. V ďalšom seriáli si zahral chlapca obvineného zo znásilnenia.

Jeho filmovou prvotinou sa stala britská dráma režiséra Shana Meadowsa z roku 2006 To je Anglicko - príbeh sa zameriava na mladých skinheadov v roku 1983. Hlavná rola sa mu neušla, lebo ako päťnásťročný bol podľa filmárov na ňu príliš starý.

Jack sa čoraz viac objavoval v seriáloch a bulvárne médiá si radi zgustli na jeho správaní. To sa však malo onedlho zmeniť.

Po boku Georga Clooneyho: zahrali si vo filme Hra peňazí.
Po boku Georga Clooneyho: zahrali si vo filme Hra peňazí.
Zdroj: profimedia.sk

Ocenená nová hviezda

V roku 2013 zažiaril v zločineckej dráme režiséra Davida Mackenzieho s názvom Starred Up. Násilnického tínedžera zahral tak presvedčivo, že kritik Chris Nashawaty o ňom napísal: „Keď ho sledujete, máte pocit, že ste svedkami príchodu novej hviezdy."

Tento status naplnil v snímke Nezlomný pod režijnou taktovkou herečky Angeliny Jolieovej v roku 2014. Svoju prvú hlavnú úlohu zvládol na jednotku a nech už kritici filmu vytkli hocičo, rozhodne to nebol herecký výkon Jacka O'Connella.

Slávneho amerického olympionika, vojnového letca a zajatca Louisa Zemperiniho, ktorý v roku 1936 očaril aj Hitlera, zahral tak presvedčivo, že nasledujúci rok získal cenu Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) v kategórii Najlepšia nová hviezda.

V roku 2016 už hral po boku hviezd ako George Clooney či Julia Robertsová v americkom trileri režisérky Jodie Fosterovej s názvom Hra peňazí.