Televízia má pre Slovákov obrovské čaro a prináša neskutočne veľkú popularitu, pred rokmi sa o tom presvedčila aj Jadranka Handlovská (55). Rodičia z nej chceli mať atómovú fyzičku, chemickú technologičku či lekárku, nakoniec vyštudovala na strednej priemyselnej škole chemickej a skúsila aj konzervatórium. Z temperamentnej tmavovlásky s balkánskymi koreňmi sa napokon cez noc stala hviezda televízneho počasia. O veľkej sláve aj svojich trinástych komnatách prehovorila v šoubizovej relácii NAOSTRO, ktorú môžete každý piatok večer vidieť na plus7dni.sk. Bývalá moderátorka a dnes speváčka otvorene prehovorila aj o období, keď jej v Záhorskej Bystrici šéfoval Pavol Rusko.

FOTO stále populárnej Jadranky v GALÉRII

Nebola lojálna?

Na obrazovke začínala ako rosnička verejnoprávnej televízie, no čoskoro ju zlákala ponuka vtedajšieho generálneho riaditeľa Markízy. S Pavlom Ruskom sa spoznali počas jeho pôsobenia v Mlynskej doline, kde spolupracovali „na nejakých projektoch“. "Chcela som robiť niečo úplne iné a kariérne sa posunúť. Spolu s jeho manželkou (Vierou Ruskovou - pozn. red.) ma presvedčili, že sa im v pozícii rosničky veľmi páčim, tak som ponuku prijala,“ opísala televízny prestup Handlovská.

Počasie v časoch, keď internet ešte nebol rozšírený, dosahovalo obrovskú sledovanosť. Jadranka pyšne vyhlasuje, že priťahovala ľudí „ako magnet“. "Predstavte si, s trojminútovou reláciou som bola v prvej päťke najsledovanejších programov. Pritom som za sebou nechala oveľa dlhšie relácie. Mám pocit, že dodnes žijem z toho, ako ma vtedy ľudia krásne prijali,“ rozprávala hviezda balkánskych melódií v našom štúdiu.

O šéfovi Markízy, ktorý si v súčasnosti odpykáva deväťnásťročný trest za falšovanie zmeniek, sa dodnes vyjadruje ako o „pánovi Ruskovi“. "Zo začiatku bol veľkým idealistom, mal skutočne fantastické predstavy. Pre neho bola prioritou sledovanosť. Vyberal krásne typy mladých ľudí, všetko v televízii bolo úžasné. Ale po veľkom nadšení sa vždy niečo pokazí.“

Napriek veľkej sláve dostala Jadranka v Markíze výpoveď. Dlhé roky vtipkovala, že sama nevie, čo sa stalo, alebo že nebola blondína, tak skončila na ulici. Pre reláciu NAOSTRO povedala, že s vývojom televízie za Ruskovej éry nebola spokojná. "Neskôr mal iné priority. Moderátori, ktorí tam zostali, museli byť istým spôsobom lojálni. Nastalo zvláštne obdobie, ktoré nebolo pekné. Sama som odchádzala z Markízy za dosť dramatických okolností.“ Pri otázke, či čakala, že Rusko jedného dňa skončí za mrežami, však neváhala. "V podstate ma jeho osud neprekvapil. Osoby, ktoré sa v tom čase pohybovali okolo televízie, neboli dajme tomu ľudia, čo by boli čistí pred zákonom,“ dodala doslova.

FOTO Jadranka dnes v GALÉRII

Prečítajte si tiež: