Zamilovanosť je krásna vec. Repeťák Otto Wei­ter (67), ktorý si po smrti manželky Andrey Fischer (†47) našiel novú partnerku, ju prejavuje na každom kroku. So speváčkou Petrou Maxin (42) žijú pod jednou strechou a vysielajú signály, ktoré majú ukázať, že ich partner je len ich.

Opatrné začiatky

Otto Weiter, ktorý je od Petry o dvadsaťpäť rokov starší, neraz priznal, že ich vzťah nevyzeral od začiatku ružovo. „Naše zoznámenie, hoci z videnia sme sa poznali, sa nezačalo dobre,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ. „Keď ju sem manažér Noro Mészároš doviedol akože nás zoznámiť, doslova som ich vyhodil, že nechcem žiadnu speváčku, nechcem sa s nikým zoznamovať a nechcem s nikým spievať,“ tvrdila legenda šlágrov, ktorá sa s blondínou dávala dokopy najskôr pracovne. Deň, keď začali tvoriť pár aj v súkromí, si dvojica určila na 1. jún 2021.

Bulo chlap

Oblečených v rovnakých tričkách či farebne zladených sme Weitera s Maxinovou videli aj v minulosti - na spoločenských akciách či pri natáčaní ich televízneho programu. „Viac-menej je to náhoda. Samých nás prekvapuje, že naše šatníky sú podobné v rámci štýlu aj farby,“ povedal nám spevák. „Máme podobný vkus. U nás je to tak, že keď ideme na koncert alebo čokoľvek robiť, Peťka si niečo vyberie, vyvesí to von zo šatníka a ja sa k tomu zladím. Už sme sa tak bez dohovoru naučili. Lebo ja som taký bulo chlap, za štyridsať rokov ma už určite poznáte, že si dám nejakú z mojich stotridsať košieľ a hotovo,“ vraví Weiter.

FOTO Weitera a Maxin v GALÉRII

Nad oblečením vraj extra nerozmýšľajú ani ho dopredu spoločne neplánujú. „Sme jednoducho na jednej vlne, že to tak vychádza,“ myslí si Otto. Neznáša len, keď má oblečenie upnuté pri krku. „Košele musím mať rozopnuté, taký taliansky štýl,“ komentuje svoj módny vkus. Zladeného s Petrou ho fanúšikovia nevidia len v práci, v súkromí si obliečú i rovnaké obyčajné tričko. „To je Peťkina záležitosť. Ona ma s tým prekvapí,“ dodáva spevák. No aby spolu vybehli do obchodu a kúpili si cielene niečo rovnaké, sa vraj ešte nestalo. Ktovie, možno je to len otázka času.