Šaty na slávnosť si zháňala len pár hodín pred jej začiatkom a keďže je rovnako ako jej mama, herečka Anna Šišková, v súčasnosti nezadaná, prišli spolu. Akoby nestačilo, že dve dámy spolu sú v rozpore s protokolom plesu, prišli aj neskoro. Do budovy divadla, teda museli vojsť bočným vchodom.

Bez dopingu

Tak či onak, šaty aj vizáž Doroty ladili s tetovaním klavíra na jej ruke. „Je to náhoda. Celá príprava na ples bola priam ultra last minute. Zachránil ma Boris Hanečka, dnes ráno o jedenástej, keď som si u neho vybrala tieto šaty. Vedela som, že sem idem, ale som lajdák,“priznala. Keďže na akciu prišla so svojou mamou, nezatancovala si. „Nie je s kým. Všetci tu sú so svojimi ženami. My sme teraz obidve single. Prišli sme sem bez chlapov ako také dve chudery,“ smiala sa a keď sme jej celkovú vizáž, ktorej korunoval účes v štýle Amy Winehousovej, pochválili, potešila sa. „Ja som predsa oficiálne slovenské prevtelenie Amy Winehousovej. Aj ju veľmi rada spievam. Všetci si myslia, aké je to ťažké, ale mne to ide ľahšie ako vlastné pesničky. Sama som si predtým hovorila: ‚Moja, ty si na toto fakt trúfaš?‘ Všetko je to však v pocite. Keď to správne uchopíte, hlas sa až neuveriteľne prispôsobí,“ vysvetľuje a tvrdí, že hoci má Amy veľmi rada, nepoužíva na inšpiráciu pri komponovaní či koncertovaní žiadne „podporné prostriedky“. „Naozaj nie. Žiaden doping. To neuznávam,“ presviedčala nás.  

Miesto nej si zatancoval syn

Pri debate sme zvrhli tému aj na jej vzťah s v poradí už tretím manželom, ktorý však odmietla akokoľvek komentovať. Oveľa príjemnejšie jej bolo hovoriť o dnes už päťročnom synovi. Zatiaľ čo Dorota si nemala s kým na plese zatancovať, on v škôlke podobný problém nemá. „Už má frajerku, včera mi zo škôlky poslali video, ako s ňou tancuje valčík. Myslím, že je to už dosť vážne. Tuším sa už aj zasnúbili,“ povedala nám významne.

Pyšná je hudobníčka aj na vkus svojho syna. „Vybral si kamošovu dcéru, takže som rada,“ priznala a vzápätí nám dala do pozornosti svoje pracovné aktivity. „Mám nový album s názvom More, ktorý vyšiel nielen na cédečku, ale aj na vinyle, takže sa mi splnil sen. A aby toho nebolo málo, vonku je už aj aj pokračovanie knihy Fulmaya. Nazvala som ju Fulmaya na rázcestí,“ hovorí o svojej životopisnej a cestovateľskej publikácii.