Skúsenosti nepomohli. Milionár Patrik Tkáč (49) z finančnej skupiny J&T sa pred pár dňami stal obeťou dopravnej nehody. Tretieho najbohatšieho Slováka, ktorý má na konte spolu s otcom majetok vo výške 840 miliónov eur, zrazilo auto. Známy podnikateľ bol v tom čase neďaleko Bratislavy na území Rakúska, kde bicykloval.

Ostrieľaný cyklista

Patrik Tkáč by sa z bratislavskej vily mohol do okolia presúvať vlastnou helikoptérou, ale roky holduje tiež obyčajnej cyklistike. Keď žil v Prahe, do práce jazdil na dvoch kolesách v elastických kraťasoch. Pred jedenástimi rokmi sa s biznispartnermi Ivanom Jakabovičom, Igorom Rattajom a Petrom Korbačkom trmácali na bicykloch francúzskymi Alpami. Chceli si vyskúšať trasu kráľovskej etapy slávnej Tour de France, na ktorú sa dlho pripravovali. „Vstúpiš si tam do svedomia, do všetkého, vyplavíš zo seba maximum, lebo sa naozaj pohybuješ po milimetroch,“ hovorili vtedy finančníci o ceste, ktorú si sami pre seba nakrúcali. Okrem toho je o Tkáčovi známe, že absolvoval nejeden tria­tlon. Hoci má v nohách náročné trasy, nepohlo mu to vyhnúť sa nedávnej nehode.

Minulú stredu sa finančník vybral na cyklovýlet do neďalekého Rakúska. Namiesto radosti z výkonu prospešného zdraviu utrpel zranenia. Podľa portálu Startitup ho počas bicyklovania za slovenskými hranicami zrazilo auto a šofér namiesto privolania pomoci z miesta nehody ušiel. Tkáč je mimo ohrozenia života, hoci ho previezli do nemocnice. 

FOTO V GALÉRII

„Myslím, že som mal šťastie. Chcem poďakovať za skvelú starostlivosť zdravotníkom v nemocnici a ešte viac za to, že po nevyhnutných vyšetreniach ma pustili domov a už zajtra sa budem môcť opäť venovať práci a rodine,“ odvetil portálu finančník, ktorý mal iba ľahké zranenia a v súčasnosti sa nachádza v domácej liečbe. „Ešte bude treba niekoľko kontrol u lekára. O vyšetrovaní nehody nemá Patrik od rakúskej polície žiadne správy a zatiaľ sa nerozhodol ohľadom ďalšieho postupu,“ upresnil náš zdroj z okolia milionára.

Mohlo by vás zaujímať: